Matt Oshrine zwycięzcą Rosa Challenge Tour Challenger

-

- Reklama -

Niezwykle zacięta okazała się rywalizacja podczas turnieju kwalifikacyjnego do Rosa Challenge Tour.

Z wynikiem -6 uderzeń ostatecznie triumfował Matt Oshrine z USA. Zwycięzca został wyłoniony w dogrywce, ponieważ taki sam rezultat uzyskał Dagbjartur Sigurbrandsson z Islandii. Kolejne dwie karty wywalczyli Owen Edwards oraz Nicolas Horder, a ostatnią, gwarantowaną dla najlepszego polskiego zawodnika, zdobył Jan Branicki.

7 lipca, podczas Rosa Challenge Tour Challenger, nie zabrakło sportowych emocji. Stawka była wysoka – w turnieju można było zdobyć aż 5 kart na Rosa Challenge Tour, który rozpocznie się 29 sierpnia.

- Reklama -

Do zaciętej rywalizacji przystąpili golfiści z 13 krajów: USA, Niemiec, Węgier, Czech, Austrii, Walii, Szwecji, Litwy, Islandii, Irlandii, Holandii, Grecji oraz Polski. W turnieju mogli wziąć udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Pole golfowe Rosa okazało się dla wielu zawodników sporym wyzwaniem, a sam turniej dostarczył ogromnych emocji, jakie towarzyszą grze o dużą stawkę – dla wielu zawodników start w Challenge Tour jest przepustką do światowej kariery i możliwością golfowej rywalizacji na najwyższym poziomie.
Ostatecznie triumfował Matt Oshrine z USA, który pokonał pole w 66 uderzeniach (par pola wynosi 72). Zwycięzca został wyłoniony w dogrywce, ponieważ z taką samą liczbą uderzeń rundę zakończył zawodnik z Islandii, Dagbjartur Sigurbrandsson. Kolejne dwie karty, również po dogrywce, zdobyli: Owen Edwards (-4) oraz Nicolas Horder (-4).
Ostatnia z pięciu kart uprawniających do gry w Rosa Challenge Tour, zgodnie z regulaminem, była zagwarantowana dla najlepszego zawodnika z Polski. Wywalczył ją Jan Branicki, który tym samym dołączył do grona naszych 8 reprezentantów.

Do zdobycia pozostały jeszcze dwie karty na Rosa Challenge Tour. Jedną z nich otrzyma zwycięzca cyklu Race to Rosa PGA Polska Tour (finał odbędzie się 29 lipca), a drugą najlepszy zawodnik cyklu 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk (ostatni turniej zostanie rozegrany 19-21 sierpnia 2024).

Challenge Tour to międzynarodowy cykl turniejów, będący platformą dla młodych gwiazd golfa z całego świata. Od czasu pierwszych zawodów w 1989 roku został rozegrany w 50 krajach. Uczestnicy turniejów mają szansę na atrakcyjne nagrody. Do tej pory 198 różnych zawodników występujących w Challenge Tour wygrało w sumie 13 majorów, a 581 razy triumfowało w DP World Tour. W 2024 roku, w ramach cyklu obywa się 29 wydarzeń w 18 krajach, w tym jedno w Polsce.

- Reklama -

Łapcie najnowszy GIGA Sport!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...