Manchester City prezentuje nowe stroje

-

- Reklama -

PUMA zaprezentowała dziś strój domowy Manchesteru City na sezon 2022/23, głównymi inspiracjami do zaprojektowania stroju był skład „The Citizens” z końca lat 60. oraz jeden z jego liderów, ikona klubu – Colin Bell.

W latach 1967-1971 żadna drużyna nie mogła dorównać brawurowemu stylowi Manchesteru City. Ich gra oparta na szybkich podaniach i dynamicznej ofensywie, wyprzedzała swoje czasy. City wygrało wszystkie krajowe tytuły, a na koniec zdobyło Puchar Zdobywców Pucharów. Dokonali tego w sposób, który po 50 latach wciąż żyje w pamięci i inspiruje nowe pokolenia piłkarzy.

Colin Bell był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy, którzy występowali w barwach Manchesteru City. Był sercem i inspiracją dla drużyny, a także ulubieńcem kibiców, dzięki swojej niezrównanej wytrzymałości i sprawności na boisku. W 1967 roku poprowadził The Citizens do pierwszego od 31 lat zwycięstwa w lidze. Nowy strój domowy, zainspirowany tymi z epoki Bella, jest hołdem dla jednej z największych ikon Manchesteru City.

- Reklama -

Hołd dla Króla

Nowy strój domowy na sezon 2022/23 nawiązuje do klasycznych wzorów. Na środku jasnoniebieskiej koszulki umieszczono herb klubu, a rękawy i kołnierz zostały wykończone charakterystycznymi, bordowymi pasami. Wewnątrz koszulki, na wysokości karku widnieje logo z koroną – hołd dla Króla Colina.

– Chcieliśmy stworzyć nowoczesną wersję koszulek noszonych w latach 1967-1971 – powiedział Marco Mueller, Senior Head of Product Line Management Teamsport Apparel. -Bordowe wykończenia są bardzo ważnym elementem. Jest to ikoniczny kolor, który pojawiał się na wielu klasycznych domowych koszulkach City. Strój jest wspaniałym hołdem złożonym dawnym drużynom i jednocześnie ekscytującemu, żywemu stylowi obecnej drużyny The Citizens.

– Jako rodzina jesteśmy niesamowicie wzruszeni, że klub i firma PUMA zdecydowały się upamiętnić mojego tatę i drużyny z końca lat 60., to piękny gest – powiedział Jon Bell, syn Colina. – To naprawdę pokazuje jedność Manchesteru City jako klubu. Mam nadzieję, że nowe stroje spodobają się kibicom i będą oni mogli przypomnieć sobie te wspaniałe chwile, które zapisały się w historii City.

- Reklama -

Dzięki zastosowaniu wydajnej tkaniny ULTRAWEAVE, koszulka należy do najlżejszych i najwygodniejszych, jakie kiedykolwiek zaprojektowała PUMA. Wersja Replica jest wykonana w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu, a dzięki technologii DryCELL zapewnia komfort, niezależnie od warunków otaczających piłkarzy.

Nowa koszulka Manchesteru City na sezon 2022/23 jest już dostępna w sklepach PUMA, na stronie PUMA.com, w sklepie City na Etihad Stadium Store, na mancity.com/shop oraz u wybranych partnerów handlowych.

GIGA Sport dostępny w sprzedaży

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...