Łzy i rekord Cristiano Ronaldo. Sensacyjny półfinalista z Afryki

-

- Reklama -

Maroko z Francją – to druga para półfinałowa piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. W sobotę dużą niespodziankę sprawili Marokańczycy, pokonując Portugalię 1:0, natomiast broniący tytułu Francuzi wygrali z Anglią 2:1.

Po końcowym gwizdku spotkania z Marokiem 37-letni CR7, szlochając i nie czekając na kolegów, samotnie udał się do szatni. Jego kariera zbliża się do końca (obecnie nie ma klubu). Katar był dla Ronaldo ostatnią szansą na tytuł mistrza świata. W 51. minucie na boisko wprowadzony został Ronaldo, dla którego był to 22. mecz na mundialu, a 196. w kadrze narodowej. Portugalczyk wyrównał światowy rekord pod względem występów w reprezentacji należący do Badera al-Mutawy z Kuwejtu.

Maroko jest pierwszym przedstawicielem Afryki w półfinale mundialu. W przeszłości w ćwierćfinale odpadły Kamerun (1990), Senegal (2002) i Ghana (2010).

- Reklama -

W drugim sobotnim ćwierćfinale Francja po dramatycznym meczu pokonała Anglię 2:1.

We wtorek w pierwszym półfinale Chorwacja zmierzy się z Argentyną, a Francuzi zagrają z Marokańczykami w środę.

Wszystko o mundialu (także terminarz) znajdziecie w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...