Lukas Podolski przeniesie się z Górnika Zabrze do Wieczystej?

-

- Reklama -

Były reprezentant Polski Sławomir Peszko zasugerował przenosiny Lukasa Podolskiego z Górnika Zabrze do Wieczystej Kraków.

Peszko jest piłkarzem czwartoligowej Wieczystej od 2020 roku. Zespół, którego barwy reprezentuje także wielu innych piłkarzy z przeszłością w Ekstraklasie i zagranicznych klubach, pewnie zmierza dziś po awans do trzeciej ligi. “Poldi” to prywatnie dobry kolega Peszki. Obaj piłkarze grali ze sobą w FC Koeln.

– Gdybym bardziej przycisnął prezesa i „Poldiego”, to może by coś z tego naprawdę było. Jeszcze nic nam nie uciekło. Lukas spełnił marzenia swoje i kibiców Górnika, dotrzymał obietnicy i teraz jeszcze na zakończenie kariery może trochę pograć gdzie indziej – powiedział Peszko w programie „Po gwizdku”.

- Reklama -

Lukas Podolski, który kibicuje od zawsze Górnikowi Zabrze, w Ekstraklasie zadebiutował w meczu 2. kolejki ubiegłego sezonu z Lechem Poznań. W 27 rozegranych meczach zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty, a jego kontrakt z Górnikiem obowiązuje do końca czerwca 2022 r. 

Lukas Podolski w wywiadzie dla „Kickera” niedawno zapowiedział zakończenie kariery. 130-krotny reprezentant Niemiec nie jest zadowolony z kierunku, w którym zmierza zawodowy futbol.
 
– VAR zabija piłkę nożną, bo odbiera meczom intensywność. Nie ma już takich elementów gry jak wślizgi. VAR powinien być wykorzystywany jedynie do spornych sytuacji w polu karnym — tłumaczy Lukas Podolski, któremu nie podobają się niektóre decyzje FIFA.

– Jeśli finały mistrzostw świata odbywać się będą nie co cztery, a co dwa lata, to staną się mniej prestiżowe i mniej atrakcyjne — uważa Podolski, który zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Niemiec w 2014 r. – Ale wiadomo, że FIFA chodzi tylko większe wpływy pieniężne. Cieszę się, że wkrótce odejdę z futbolu i zakończę karierę. Zdążyłem być świadkiem starej piłki nożnej — mówi 37-letni Podolski w wywiadzie dla „Kickera”,

Piłkarz Górnika Zabrze nie zdradził, kiedy definitywnie zakończy karierę. Podolski, który 130 razy wystąpił w reprezentacji Niemiec, dla której strzelił 49 goli.

Podolski nie zajmuje się wyłącznie graniem w piłkę nożną. 37-latek jest ekspertem piłkarskim w jednej z niemieckich telewizji, a także członkiem jury w programie „Mam Talent”.

- Reklama -

Zawodnik Górnika prowadzi także kilka biznesów. Jednym z nich jest sieć barów z kebabem w rodzinnej Kolonii. To właśnie w tym mieście Podolski zaczynał karierę i dość długo grał w klubie 1. FC Koeln m.in. ze Sławomirem Peszko.

WIELKI POSTER REPREZENTACJI UKRAINY tylko w GIGA SPORCIE!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...