Droższego pomocnika niż Keita w Anglii nie było. W 2018 roku Liverpool zapłacił za Naby’ego Keitę aż 60 mln euro. Transfer Gwinejczyka to jeden z najgorszych transferów w historii angielskiego klubu. Po zakonczeniu tego sezonu Keita odejdzie z klubu za darmo.
Naby Keita już wieku 20 lat w austriackiej Bundeslidze strzelił 12 goli i zaliczył osiem asyst dla RB Salzburg. Potem Gwinejczyk w RB Lipsk zdobył osiem bramek i zaliczył tyle samo asyst.
Dlatego 5 lat temu Liverpool zapłacił za niego aż 60 mln euro. Gwinejczyk zawiódł jednak całkowicie. Przez pięć lat zagrał w Liverpoolu 129 razy. Zdobył tylko 11 goli i zaliczył siedem asyst.
W tym sezonie Keita zaliczył zagrał zaledwie 13 razy i ani razu nie trafił do siatki, ani nie pomógł drużynie asystami. Powodem dramatycznego spadku formy były kontuzje. Keitę z powodu urazów ominęły aż 84 spotkania.
Między innymi z tego powodu wygasająca w czerwcu umowa nie zostanie z gwinejskim piłkarzem przedłużona. Keita odejdzie za darmo z Liverpoolu.
Łapcie koszulkę Lewego z Barcelony!
Szczegóły w nowym GIGA Sporcie!!!
