Liga Narodów: Polska zagra z Chorwacją, Portugalią i Szkocją

-

- Reklama -

Piłkarska reprezentacja Polski zagra z Chorwacją, Portugalią i Szkocją w grupie 1. najwyższej dywizji Ligi Narodów. Faza grupowa potrwa od września do listopada tego roku.

Biało-czerwoni, którzy w poprzedniej edycji LN zajęli trzecie miejsce w swojej grupie najwyższej dywizji, za Holandią, Belgią, a przed Walią, losowani byli z trzeciego koszyka.

To będzie czwarta edycja LN. Pierwszą wygrała Portugalia (sezon 2018/19), drugą Francja (2020/21), a trzecią, zakończoną w czerwcu 2023 roku – Hiszpania.

- Reklama -

Dywizje A, B i C składają się z 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, zaś teoretycznie najsłabsza dywizja D – z sześciu zespołów przydzielonych do dwóch grup po trzy drużyny.

Faza grupowa rozpocznie się 5-7 września, a zakończy (szósta kolejka) – 17-19 listopada.

Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca), a zwycięzcy tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four.

Najlepsze plakaty w Polsce TYLKO w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...