Liga Mistrzów poza Europą. Co to za pomysł Katarczyka?

-

- Reklama -

Najlepsze kluby europejskie zastanawiają się nad pomysłem rozgrywania wybranych meczów Ligi Mistrzów na innych kontynentach – twierdzi serwis The Athletic.

Według serwisu The Athletic członek Komitetu Wykonawczego UEFA i prezes PSG Nasser Al-Khelaifi jest pomysłodawcą tego by mecze Ligi Mistrzów były rozgrywane także w USA, Chinach i na Bliskim Wschodzie. Wyprowadzenie niektórych meczów Champions League poza Europę ma być dyskutowane już podczas najbliższego spotkania szefów klubów w Stambule.

Rozgrywki Ligi Mistrzów czekają poważne zmiany już od sezonu 2024/2025. Liczba uczestników wzrośnie z 32 do 36, nie będzie fazy grupowej. Każda z drużyn rozegra po osiem spotkań (nie sześć, jak dotychczas w grupie) – po cztery u siebie i na wyjeździe.

- Reklama -

Osiem najlepszych ekip w tak zwanej fazie ligowej zakwalifikuje się bezpośrednio do 1/8 finału LM, a zespoły z miejsc 9-24 zagrają w dwumeczach barażowych – ich zwycięzcy również awansują do 1/8 finału, a przegrani zagrają w fazie pucharowej Ligi Europy.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...