Lider wyeliminowany z powodu pomylenia trasy

-

- Reklama -

W Dużej Rundzie pierwszego dnia CAVALIADY w Sopocie najlepszy był Jarosław Skrzyczyński. Z kolei w pierwszym konkursie CAVALIADA Driving Tour w Sopocie triumfował Krzysztof Szczepaniak.

Pierwszy konkurs Dużej Rundy tegorocznej CAVALIADY w Sopocie – Speed Masters, o nagrodę Horse&Business Magazine, pod patronatem portalu TylkoSkoki.pl, zebrał na liście startowej 37 par. Bezbłędny przejazd odnotowało 14. Po zwycięstwo pogalopował dziś Jarosław Skrzyczyński na 9-letnim wałachu Santos Hippica.

– Parkur był wymagający, ale nie był też wyjątkowo trudny. Prowokował do skrótów i wiele koni miało tu błędy. [Santos Hippica] to młody koń, który dopiero zaczyna skakać większe przeszkody. Myślę, że to dobry prognostyk na przyszłość. Nie widziałem przejazdów wcześniejszych liderów, kiedy wjechałem na parkur wiedziałem już, że spróbuję pojechać trochę mocniej, żeby być w pierwszej trójce – mówił zwycięzca.

- Reklama -

Miejsce drugie zajął Niemiec Andreas Brenner na koniu Lenox III, a trzecie Dawid Kubiak na ogierze Estoril Fortuna.

W licznie obsadzonym konkursie Średniej Rundy, o nagrodę Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends, pod patronatem portalu trojmiasto.pl, triumfowała młoda amazonka Zuzanna Niziołek na klaczy Diamanta Baloubet. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Litwy – drugi był Aistis Vitkauskas na Love Is On, a trzeci Andrius Petrovas na koniu Qarath van Paebroek Z.

Konkurs Małej Rundy, o nagrodę Fundacji In_Spire, wygrał Jan Bobik na klaczy Hasala. Miejsce drugie zajął Klaudiusz Jach na Never Lose van Dorperheide, a trzecia była Paulina Pellowska na La Coco 3.

W konkursie rundy Amatorów, o nagrodę IdeaExpo, najlepsza była Zofia Lewandowska na Casali. Na miejscu drugim uplasowała się Zuzanna Chodnicka na Alexis BH, a na trzecim Roksana Frączkowska na klaczy Venezia.

- Reklama -

Konkurs powożenia o nagrodę marki Defender, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego zebrał na starcie 5 drużyn. Do drugiego nawrotu zakwalifikowała się najlepsza trójka, a zwycięzcą został dziś reprezentant Stowarzyszenia Ranczo Rubin – Krzysztof Szczepaniak z końmi Maestoso Mano, Pluto XX-21, Pluto XX-2 i Pluto XX-3.

– Z Cavaliady na Cavaliadę poziom rośnie. Tory wymagają coraz więcej skupienia i dokładności, przygotowania koni i samych siebie. Na Cavaliadzie zawsze są emocje, cały czas się tego wszystkiego uczymy. W sobotę znów postaramy się wygrać – jak wyjdzie – zobaczymy – mówił zwycięzca.

Miejsce drugie zajął Piotr Mazurek z końmi Blizard, Inwencja, Peloponez i Jaśmin. Top 3 zamknęła Katarzyna Wieczorek z końmi Amarant, Pentagram, Weart-P i Siglavy Capriola XXVI-1.

Nie zabrakło też niespodzianek. Lider rankingu CAVALIADA Tour – Aleksander Fularczyk – został wyeliminowany z powodu pomylenia trasy. Kibice muszą jednak pamiętać, że do rankingu liczą się cztery najlepsze wyniki oraz rezultat wielkiego finału, który rozegrany zostanie w pierwszy weekend marca w Krakowie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...