„Lewy” – kumpel i mentor Gaviego [WIDEO]

-

- Reklama -

Polskiego bombardiera FC Barcelona Roberta Lewandowskiego, który jest wzorem do naśladowania dla wielu młodych piłkarzy, łączy szczególna więź z Gavim. Polak nieustannie doradza młodszemu koledze, aby uczył się angielskiego, stosował zbilansowaną dietę i unikał napojów gazowanych. Widzi w nim coś wyjątkowego. Fernando Polo, dziennikarz zorientowany w barcelońskich realiach, podał tę ciekawą informację.

W kwietniu 2014 roku juniorzy Barcelony zmierzyli się z Realem Betis w finale turnieju w Portugalii. Gavi w tym meczu zdobył cztery bramki i dołożył asystę. Jego drużyna zdobyła tytuł, a wyróżniający się młodzian został najlepszym zawodnikiem turnieju. Barcelona wtedy ruszyła po niego i udało jej się sprowadzić utalentowanego Hiszpana.

- Reklama -

Bohater Gavi, desperat Ceballos

W niedzielę Gavi stał się bohaterem El Clasico, był najlepszy na boisku, strzelał i asystował. Wprawił w zachwyt całe środowisko barcelonismo, to globalne, także polskie. Dani Ceballos podczas niedzielnego meczu agresywnie ciągnął Gaviego za włosy, ale ani VAR, ani sędzia nie widzieli tego, Ceballos nie otrzymał żadnej kary.

A zachowanie gracza Realu było aktem desperacji i wyrazem bezsilności wobec coraz śmielej sobie poczynającego zadziornego młokosa – Gaviego.

Gavi imponuje dojrzałością, mimo że jest wciąż nastolatkiem i ma 18 lat. Robert Lewandowski zdradził, co powiedział przed meczem: „Powiedziałem Gaviemu, żeby trzymał się blisko mnie. Wiedziałem, że razem możemy zrobić dobre rzeczy”.

A konto „La Masia” na Twitterze przypomniało także jego popisy w La Liga Promises 7 lat temu.
Już wtedy, tyle że w futbolu jeszcze nie zawodowym, dał się we znaki graczom Realu. Zdecydowanie zalazł im za skórę, bawiąc się piłką do woli!
- Reklama -

Najmłodszy strzelec i obietnica Laporty

Gavi został najmłodszym piłkarzem, który strzelił gola i zaliczył asystę w jednym El Clasico. Prezydent FC Barcelona Joan Laporta, pytany o przyszłość Gaviego, zapewniał: „Prolongata umowy Gaviego, podobnie jak Araujo i Balde, nastąpi latem”. Te zapewnienia Laporty uspokoiły kibiców Barcelony. Chociaż, mimo że chrapkę na Gaviego ma wiele topowych klubów, wydaje się, że on jest w stu procentach oddany Barcelonie.

„Lewy” zmotywował Gaviego

To wynika także ze specjalnej relacji z Robertem Lewandowskim, który otoczył młodziana mentorską opieką, pomaga mu rozwijać się w wielu aspektach. Początkowo, gdy „Lewy” zasilił Barcelonę, to skarżył się na to, że nie może dogadać się z Gavim. Była bariera komunikacyjna wynikająca z tego, że Gavi nie znał angielskiego, a Polak opanował zaledwie podstawy języka hiszpańskiego.

„Lewy” zmotywował Gaviego do nauki, a przypomnijmy, że już na początku, tuż po ogłoszeniu transferu, w jednym z wywiadów wyjawił, że ujęli go dwaj młodzi piłkarze środka pola, którzy są przyszłością Barcy i rokują nadzieje – mowa o Gavim i Pedrim. Obaj strzelili gola w niedzielnym El Clasico, które było dla piłkarzy Realu Madryt czymś dotkliwym nad wyraz.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...