Lewandowski jako pierwszy podbija trzy kontynenty w jednym sezonie

-

- Reklama -

Jak podaje aktywny na Twitterze ekspert od statystyki AbsurDB, Robert Lewandowski jest prawdopodobnie pierwszym piłkarzem w historii, który strzelił gola zarówno w Europie, Azji, jak i Afryce kontynentalnej w jednym sezonie w meczach oficjalnych jednego klubu (20 minut po nim dokonał tego Ansu Fati).

A zatem, powołując się na owego eksperta, przytoczmy te imponujące dokonania „Lewego”. Mianowicie Robert Lewandowski strzelił gola: 8 listopada 2022r. w Europie (w Pampelunie w La Liga) 12 i 15 stycznia 2023r. w Azji (w Rijadzie w Superpucharze Hiszpanii) 19 stycznia 2023r. w Afryce kontynentalnej (w Ceucie w Pucharze Króla).

- Reklama -

Fati dorównał Polakowi

AbsurDB zaznacza, że Ansu Fati także może pochwalić się imponującym osiągnięciem. Oto jego liczby, które budzą uznanie wielu kibiców:

Ansu Fati strzelił gola: 4 stycznia w Europie (w Alicante z Intercity w Pucharze Króla) 12 stycznia w Azji (w Rijadzie w Superpucharze Hiszpanii) 19 stycznia w Afryce kontynentalnej (w Ceucie w Pucharze Króla) 15 dni – ten rekord może nigdy nie zostać pobity.

Ekspert poddał wnikliwej analizie mecze klubów z Afryki kontynentalnej w Pucharze Króla i nie znalazł przypadku, by jakiś gracz strzelił tam gola i w tym samym sezonie zdobył dla tego samego klubu bramkę na terenie Azji w oficjalnym meczu.

- Reklama -

Atletico Tetuan (dzisiejsze Maroko) grało w LaLiga, ale w 1952r., kiedy nie było jeszcze europejskich pucharów. AbsurDB podkreśla, że w wątku chodzi o Afrykę kontynentalną. Byli zawodnicy, którzy strzelali na terenie wysp afrykańskich (Azory, Madera bądź Wyspy Kanaryjskie) oraz Europy i Azji w jednym sezonie dla jednego klubu.

Ostatnim takim piłkarzem był … Bas Dost w 2018r.:4 listopada 2018 Bas Dost (Sporting) trafił do siatki w Santa Clara na Azorach zaliczanych często do Afryki, 11 listopada strzelił gole w Europie w Lizbonie przeciwko Chaves, 29 listopada zdobył bramkę w Azji w Baku przeciw Karabachowi

Ciekawostka podana przez statystyka bez zastrzegania, by zawodnik strzelał dla jednego klubu: w sezonie 2018/19 Pity Martínez strzelił w grudniu 2018 dla River Plate w lidze argentyńskiej i w Abu Zabi w KMŚ, a w maju 2019 strzelił w Atlancie w MLS – 3 kontynenty w 1 sezonie. To ostatni taki przypadek

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...