Letnie Grand Prix w skokach narciarskich zaczynają się w Wiśle

-

- Reklama -

W tegorocznym letnim cyklu skoków narciarskich Grand Prix zaplanowano łącznie dziewięć konkursów, w tym sześć indywidualnych. Pierwsze zawody w Wiśle już 23 i 24 lipca.

Inaugurację Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2022 zaplanowano na obiekcie imienia Adama Małysza. 23 i 24 lipca odbędą się tam dwa konkursy indywidualne. W poprzedniej edycji LGP w Wiśle Malince wśród panów zwyciężyli Jakub Wolny i Dawid Kubacki, a wśród pań dwukrotnie Słowenka Ursa Bogataj. W zeszłym roku klasyfikację generalną LGP wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi był Dawid Kubacki, a trzeci Jan Hoerl z Austrii. 

Na obiekcie imienia Adama Małysza w Wiśle Malince, w konkursach mężczyzn wystartują teoretycznie najlepsi zawodnicy tylko z Niemiec i Polski. Trener polskiej kadry skoczków Thomas Thurnbichler zdecydował, że w zawodach wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Jarosław Krzak.

- Reklama -

– Niemcy w najsilniejszej obsadzie trenują od niedzielnego poranka. Można więc śmiało powiedzieć, że skocznia jest przetestowana. Treningi będą przeprowadzane na niej do czwartku, do południa. Potem przekazujmy obiekt delegatom FIS – poinformował dyrektor wiślańskiej skoczni Andrzej Wąsowicz.

Do rywalizacji mężczyzn przystąpi 55 skoczków z 13 krajów. Podobnie jak w ubiegłym roku, także w tym na obiekcie imienia Adama Małysza będą rywalizować także 32 panie. 

Terminarz zawodów:

22.07.2022

- Reklama -

10.00 – Oficjalny trening kobiet

12.15 – Kwalifikacje kobiet 

16.00 – Oficjalny trening mężczyzn

18.15 – Kwalifikacje mężczyzn

sobota, 23.07.2022

9.30 – Seria próbna kobiet

10.30 – Pierwsza seria konkursowa kobiet

14.00 – Seria próbna mężczyzn

15.00 – Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

niedziela, 24.07.2022

11.00 – Kwalifikacje mężczyzn

13.00 – Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

16.30 – Kwalifikacje kobiet 

17.30 – Pierwsza seria konkursowa kobiet

Po Wiśle kolejne zawody LGP obędą się w Courchevel. We Francji zaplanowano jeden konkurs indywidualny (7 sierpnia). Następnie – w dniach 17-18 września – odbędą się zawody w rumuńskim Rasnovie. Zakończenie cyklu planowane jest na przełomie września w Austrii – w Hinzenbach (25 września) i w Klingenthal (1-2 października).  

Lipcowy GIGA Sport czeka na Was!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...