Legendarny piłkarz chce startować na prezydenta

-

- Reklama -

Jose Luis Chilavert, były bramkarz Realu Saragossa czy RC Strasburg, zamierza wystartować w wyborach na prezydenta Paragwaju. Legenda futbolu twierdzi, że zna się na polityce i wie, jakie problemy mają zwykli ludzie.

To nie tylko czcze zapowiedzi, bo Chilavert oficjalnie rozpoczął już kampanię prezydencką. Piłkarz, który został umieszczony w gronie dziesięciu najlepszych zawodników swojej pozycji w ostatnich 35 latach przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS), teraz chce zapisać się w historii jako prezydent Paragwaju.

Chilavert w swoim programie wyborczym zapowiada walkę z korupcją, która jego zdaniem jest najpoważniejszą chorobą toczącą Paragwaj.

- Reklama -

Piłkarz zapowiedział, że jeśli wygra, to odbierze zrabowane pieniądze politykom i odda je ludziom. Chilavert przekonuje, że uda mu się podnieść poziom zamożności Paragwajczyków.

– Znam wszystkie problemy Paragwaju. Jestem patriotą i musimy pozbyć się skorumpowanego systemu –
powiedział legendarny sportowiec, inaugurując swoją kampanię wyborczą.

Na ten moment piłkarz w sondażach ma zaledwie 2 proc. poparcia, co nie daje mu zbyt wielkich szans na objęciu urzędu głowy państwa. Kampania jednak wciąż trwa i wszystko się może zdarzyć.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...