Legendarny kierowca Sébastien Loeb wystartuje w Rajdzie Portugalii

-

- Reklama -

Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata, Sébastien Loeb, ponownie zasiądzie za kierownicą samochodu M-Sport. W Fordzie Puma Hybrid Rally1 wystartuje w majowym Rally de Portugal.

M-Sport może potwierdzić, że po zapierającym dech w piersiach debiucie w zespole M-Sport Ford World Rally Team w styczniowym Rajdzie Monte Carlo, Loeb i jego partnerka Isabelle Galmiche ponownie dołączą w Portugalii do pięcioosobowego teamu Pumy Hybrid Rally1.

Sébastien Loeb powrócił do Rajdowych Mistrzostw Świata FIA w styczniu i odniósł w nich łącznie sześć zwycięstw etapowych, walcząc z ośmiokrotnym mistrzem Sebastienem Ogierem, a następnie zwyciężając w klasyfikacji generalnej w imprezie otwierającej sezon 2022.

- Reklama -

Po sukcesach odniesionych w wielu dyscyplinach na całym świecie od czasu pierwszego zwycięstwa w 2022 r. Loeb wyjedzie na słynne szutrowe odcinki w Porto w asyście Isabelle Galmiche, pierwszej kobiety, która od 1997 r. odniosła zwycięstwo w klasyfikacji generalnej WRC, co będzie tym bardziej wyjątkowe, że po raz pierwszy pojedzie z Loebem.

Powrót Loeba zbiega się z obchodami 50-lecia Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. W trakcie rajdowego weekendu zaplanowano wiele atrakcji, ponieważ 50 lat rajdów samochodowych jest okazją do świętowania epickiej historii sportu na najtrudniejszych odcinkach i nawierzchniach na świecie.

Francuz, który już jest legendą, ma na koncie wiele sukcesów w tej imprezie, począwszy od 2007 r., kiedy w debiutanckim starcie na trasach Portugalii odniósł zwycięstwo, wygrywając 11 z 18 etapów. W 2009 r. ponownie zwyciężył w tej imprezie, a następnie dwukrotnie stanął na podium, dodając wygrane do kolekcji 32 zwycięstw etapowych.

– Jazda Pumą to jedno z moich ulubionych wspomnień rajdowych. Zwycięstwo w Monte Carlo po tak długim czasie było czymś niesamowitym. Zespół pracował bardzo dobrze, szybko rozwiązując problemy, które napotkaliśmy podczas odcinka testowego, co pozwoliło nam odnieść 80. zwycięstwo w rajdzie. Od pierwszej jazdy próbnej tym samochodem miałem bardzo dobre wrażenia i cieszę się, że mogę korzystać z tak dużej mocy układu hybrydowego. To wspaniały samochód, wspaniały zespół i wspólnie świętowaliśmy niesamowite chwile – ocenił swoje starty Sebastien Loeb. – Portugalia wypadała w czasie, kiedy nie było niczego w moim kalendarzu, a jest to rajd szutrowy, startowałem na tej trasie w 2019 r., więc mam bazę ustaleń dotyczących tempa z niektórych etapów. To był jeden z powodów, dla których wybrałem Portugalię, innym było to, że chciałem wziąć udział w rajdzie szutrowym; lubię jeździć po szutrze, więc wybór był bardzo prosty – dodał Loeb.

- Reklama -

Rich Millener, Szef Zespołu, powiedział:

– Wspomnienia z Monte Carlo są wciąż żywe w mojej pamięci i jestem przekonany, że tak samo odczuwa to cały zespół. Dla mnie ponowna możliwość pracy z Sebem i Isabelle to spełnienie marzeń. Fakt, że chcą przyjechać i znów z nami jeździć, jest dla zespołu czymś wyjątkowym i potwierdza ciężką pracę wykonaną przez wszystkich.

Należy również szczególnie podziękować firmom Ford i Red Bull, które odegrały kluczową rolę w pozyskaniu obojga zawodników na to wydarzenie – jest to kolejny przykład współpracy naszych partnerów, dzięki którym mamy najsilniejszy skład na zawody WRC w tym sezonie. Nie mogę się doczekać, co wydarzy się na legendarnych portugalskich trasach. Wiem, że fani będą bardzo zadowoleni z wiadomości o starcie i z niecierpliwością oczekuję ich wsparcia podczas weekendu!

Malcolm Wilson, dyrektor zarządzający zespołem rajdowym Ford World Rally Team, dodał:

 – Wszystko to stało się możliwe dzięki naszym wspaniałym partnerom z Forda i Red Bulla. Czekam z niecierpliwością, jak Seb i Puma Hybrid Rally1 poradzą sobie w pierwszym tegorocznym starcie na szutrach. Cieszę się, że mamy tak silną obsadę kierowców i jestem dumny, że nasz zespół jako pierwszy wystawi w WRC pięć samochodów najwyższej klasy. Wszystko to potwierdza, jak bardzo samochody Rally1, a w szczególności Puma, są atrakcyjne dla kierowców i mamy nadzieję, że nadal będziemy przekraczać granice tego sportu. Mam też nadzieję, że popularność samochodów Rally1 sprawi, że w zawodach na całym świecie będzie startowało więcej samochodów klientów.

Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! Musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...