Legendarny bokser oskarżony o gwałty. Odpowiada

-

- Reklama -

Legendarny bokser George Foreman został oskarżony przez dwie kobiety o rzekomą napaść seksualną blisko 50 lat temu. Emerytowany sportowiec odpowiada, że to próba wyłudzenia pieniędzy.

Dwukrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej i mistrz olimpijski z 1968 roku z Meksyku rzekomo w latach 70. miał zgwałcić dwie nastolatki.

Jak podaje magazyn „People”, dwie kobiety podpisane jako Denise S. i Gwen H. złożyły już pozwy w Los Angeles, gdzie – jak zeznają – doszło do gwałtów.

- Reklama -

Jedna z kobiet twierdzi, że znała Foremana od 8. roku życia, a molestowanie seksualne zaczęło się, gdy miała 13 lat i trwało przez trzy lata.

Druga z kobiet twierdzi, że obywała stosunki z bokserem jako 15-latka. Według relacji Foreman zatrudnił jej ojca, ale groził mu zwolnieniem, jeśli córka nie będzie „współpracować”. W trosce o zachowanie pracy przez ojca, 15-latka szła do łóżka.

Obie kobiety domagają się rozprawy przed ławą przysięgłych. Przekonują, że doznały obrażeń fizycznych oraz psychicznych.

Foreman wydał oświadczenie do prasy, w którym zdecydowanie zaprzecza, jakoby kiedykolwiek do takich sytuacji doszło.

- Reklama -

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy dwie kobiety próbowały wyłudzić ode mnie i mojej rodziny miliony dolarów. Fałszywie oskarżają, że wykorzystywałem je seksualnie ponad 45 lat temu, w latach 70. Stanowczo i kategorycznie zaprzeczam tym zarzutom” – oświadczył Foreman, który aktualnie jest pastorem.

73-letni dziś Foreman bokserskim mistrzem świata w wadze ciężkiej został w 1973 roku, kiedy w drugiej rundzie pokonał przez nokaut Joe Fraziera. Następnie obronił tytuł po walkach z Jose Romanem, Kenem Nortonem i ponownie Frazierem. Pokonał go dopiero legendarny Muhammad Ali w słynnej walce „Rumble in the Jungle” (tłum. Bijatyka w dżungli) w 1974 roku w ówczesnym Zairze. Foreman tytuł odzyskał niespodziewanie w wieku 45 lat, gdy potężnym prawym prostym znokautował Michaela Moorera. Stał się wóczas najstarszym pięściarzem, który zdobył jakikolwiek tytuł bokserski. Karierę zakończył w 1997 roku z rekordem 76-5, z czego 68 walk wygrał przed czasem.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...