Lech podbija Szwecję. Mural Kawu

-

- Reklama -

W Sztokholmie powstał nowy mural Kawu, cenionego ulicznego artysty, który tym wyrazem street artu chce zagrzewać do boju drużynę Lecha Poznań. Wcześniej w swojej twórczości skupiał się na wojnie w Ukrainie.

Kolejorz w stolicy Szwecji będzie dziś rywalizować w rewanżu z Djurgarden IF w Lidze Konferencji Europy. W pierwszym meczu polska drużyna wygrała przy ul. Bułgarskiej 2:0, awans wydaje się formalnością.

Kawu opublikował zdjęcie swego nowego i niewątpliwie niezwykle efektownego muralu w mediach społecznościowych, na Facebooku. Uliczny artysta zaznaczył też, gdzie ów mural można zlokalizować. „Na wyprawie” – napisał, to wymowne.

- Reklama -

Mural przedstawia Koziołka Matołka w barwach Lecha Poznań, który trzyma w ręce odpaloną racę. Dzieło powstało w pobliżu wody, dlatego to zrozumiałe, że koziołek siedzi w łódce.

Głośne murale Kawu

Najbardziej znane są te murale Kawu, które stworzył tuż po rozpoczęciu pełnowymiarowej inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Mowa tu o dziełach, które przedstawiały arcydzielnego ukraińskiego przywódcę Wołodymyra Zełeńskiego i rosyjskiego tyrana Władimira Putina jako Harrego Pottera i głównego antagonistę serii – Lorda Voldemorta.

To cieszy, że cenieni artyści zajmują się także polskim futbolem. Sukcesy Lecha na arenie międzynarodowej cieszą polskich kibiców!

- Reklama -

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...