Lato coraz bliżej! TUTAJ zagości efektowna plażówka

-

- Reklama -

W tym sezonie plażówka zagości w Inowrocławiu, Gdańsku, Sulejowie i Bielsku-Białej, natomiast Finał Mistrzostw Polski ORLEN Summer Superligi odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia na Starym Rynku w Płocku.

Cztery turnieje kwalifikacyjne i wielki finał w Płocku

W takim formacie odbędzie się tegoroczna ORLEN Summer Superliga. Rozgrywki startują w pierwszy weekend czerwca turniejem w Inowrocławiu (3-4 czerwca). Następnie przenosimy się do Gdańska, na znany wszystkim miłośnikom sportów plażowych Energa Stadion Letni (1-2 lipca). Po raz pierwszy cykl ORLEN Summer Superligi zawita do Sulejowa (8-9 lipca) oraz do Bielska-Białej (15-16 lipca), gdzie rozegrany zostanie ostatni cyklu turniejów kwalifikacyjnych.

- Reklama -

Do Finału Mistrzostw Polski zakwalifikuje się 8 najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach kwalifikacyjnych. W tym sezonie finał największej krajowej imprezy piłki ręcznej plażowej ponownie zostanie rozegrany na Starym Rynku w Płocku (5-6 sierpnia)

Wielkie powroty i starzy mistrzowie

Rywalizacja w tym roku zapowiada się niezwykle interesująco. Tytułu mistrzyń Polski będzie bronić drużyna Byczków Kowalewo Pomorskie, która przerwała dominację GRU Juko Piotrków Trybunalski – pięciokrotnych triumfatorek krajowych rozgrywek – i wróciła na tron po 6 latach przerwy. U panów, o trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski, powalczy ekipa Petry Płock, która w swoim dorobku ma łącznie już sześć mistrzostw kraju .

Warto dodać, że krajowi czempioni mają za sobą bardzo udany start w europejskich rozgrywkach. Petra Płock została klubowym mistrzem Europy w piłce ręcznej plażowej, natomiast Byczki Kowalewo Pomorskie zajęły czwarte miejsce w tym prestiżowym turnieju.

- Reklama -

Turnieje:
– Inowrocław 3-4 czerwca
– Gdańsk 1-2 lipca
– Sulejów 8-9 czerwca
– Bielsko-Biała 15-16 czerwca
– Płock Finał Mistrzostw Polski 5-6 sierpnia

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...