Kylian Mbappe przeciw nowym kolegom [VIDEO]

-

- Reklama -

„Świetny, wspaniały zespół” – odpowiedział po hiszpańsku Kylian Mbappe, zapytany na konferencji prasowej o rywala w półfinale mistrzostw Europy. Francuski piłkarz zagra przeciw krajowi, w którym spędzi najbliższe lata i trzem nowym kolegom z Realu Madryt.

Już w wieku 15 lat Mbappé zaczął uczyć się hiszpańskiego, teraz biegle posługuje się tym językiem. Jeszcze przed mistrzostwami Europy Real, najbardziej utytułowany klub na europejskiej scenie, potwierdził pozyskanie francuskiego gwiazdora, a 16 lipca, dwa dni po finale Euro, chce go oficjalnie powitać z wielkimi fanfarami w obecności 80 tysięcy kibiców na stadionie Santiago Bernabeu.

Do tej pory podczas EURO Mbappe uzyskał tylko jednego gola – z karnego przeciw Polsce w fazie grupowej.

- Reklama -

– Ludzie słyszą różne rzeczy o naszej reprezentacji i mogą pomyśleć, że to żart, że ktoś ich wkręca, ale my jesteśmy w półfinale. W półfinale. Tego nie można nie doceniać – powiedział Mbappe.

Żaden francuski piłkarz na Euro 2024 nie zdobył jeszcze gola z gry. Dwie bramki padły po strzałach samobójczych rywali z Austrii i Belgii, które dały ekipie trenera Didiera Deschampsa dwie wygrane, z Holandią (0:0) i Polską (1:1) były remisy, podobnie jak po 120 minutach gry z Portugalią (0:0) i dopiero rzuty karne zdecydowały o awansie wicemistrzów świata.

Mbappe uż przed turniejem walczył z kontuzją, a w inauguracyjnym meczu ME z Austrią doznał złamania nosa. Biega po boisku w specjalnej masce ochronnej, w której nie czuje się dobrze.

Półfinał Hiszpania – Francja we wtorek o godz. 21 w Monachium. Zaparszamy do GIGA Sport TV:

- Reklama -

Terminarz EURO na całą ścianę! Szalik lub minikoszulka dla każdego w nowym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...