Kultowa piłkarska gra zmienia nazwę

-

- Reklama -

Gry z serii FIFA ukazują się od 1994 roku. EA Sports kupiło wówczas prawa do nazwy od Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Na mocy ostatniej umowy firma płaciła za to 150 mln dolarów rocznie.

Koniec współpracy obu podmiotów zapowiadano już jesienią ubiegłego roku. Dziennik „New York Times” poinformował właśnie, że wielomiesięczne negocjacje zakończyły się fiaskiem.

Słynna gra komputerowa z serii FIFA niedługo będzie funkcjonować pod nową nazwą. Nie będzie w niej też m.in. mistrzostw świata.

- Reklama -

Powodem zerwania współpracy były pieniądze. FIFA na umowie z EA Sports chciałaby zarabiać przynajmniej dwa razy więcej niż do tej pory. 

Efektem będzie zmiana nazwy słynnej gry. Ta od przyszłego roku nie będzie funkcjonować jako kolejna FIFA, lecz EA Sports FC.

– Sama gra niewiele się zmieni. Większość znanych drużyn i gwiazd będzie dostępna dzięki osobnym umowom licencyjnym z klubami i ligami. Nie będą już uwzględniane mistrzostwa świata i inne rozgrywki kontrolowane przez FIFA – donosi „New York Times”.

FIFA z kolei szuka pilnie nowego partnera w branży gier komputerowych. 

- Reklama -

Elektroniczne opaski do wygrania w najnowszym GIGA Sporcie! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...