Kosta Runjaić przed hitowym meczem Raków – Legia: „Moja drużyna poczuła ogień”

-

- Reklama -

Trener Kosta Runjaić przed meczem 9. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Raków Częstochowa – Legia Warszawa twierdzi, że jego drużyna znajduje się w dobrej formie.

– Wiemy, że znajdujemy się w dobrej formie i chcemy z tego skorzystać podczas meczu z Rakowem. Muszę powiedzieć, że moja drużyna poczuła ogień. Widzę, jak intensywne są jednostki treningowe. Zespół cały czas chce wygrywać, ale jednocześnie bardzo się wspiera. Mamy motywację do gry, a to jest dla mnie najważniejsze. Nie muszę w szatni mówić wielu rzeczy. Mam wszystkich zawodników do dyspozycji poza Arturem Jędrzejczykiem, który będzie pauzował za żółte kartki. W treningu z drużyną brał udział Blaz Kramer. Przed nim jeszcze dwie jednostki z zespołem, po których zdecyduję kogo zabrać do Częstochowy – zapowiada Kosta Runjaić.

Szkoleniowiec Legii Warszawa ​komplementuje niedzielnych przeciwników:

- Reklama -

– Bardzo cenię trenera Papszuna. Pracuje w Rakowie od 2016 roku i z tym zespołem dokonał wielkich rzeczy. Zespół ma jasne koncepcje sportowe, które doskonale realizują. Do tego dochodzi odpowiedni wybór zawodników. W przeciągu ostatnich lat Raków stał się bardzo poważnym rywalem dla Legii Warszawa. Pokazuje to, że ciągłość w piłce nożnej i strategiczna metodyka przynosi sukces. Kto będzie faworytem? Zależy, na jaki patrzymy okres. Patrząc przez pryzmat ostatnich kilku lat to jasne, że Legia będzie faworytem. Pamiętajmy jednak, że w ostatnich latach Raków zdobył cztery trofea – dwukrotnie Puchar i Superpuchar Polski. Legia nie była w stanie pokonać zespołu z Częstochowy w ostatnim sezonie co pokazuje, jak mocna jest to drużyna. Przez ostatnie kilka lat sytuacja w lidze się trochę zmieniła. Raków, Lech, Pogoń, to drużyny, które tak jak my mają ambicje, aby walczyć o tytuł mistrza Polski. Decyzję, kto jest faworytem niedzielnego starcia pozostawiam dziennikarzom. Spodziewam się ciekawego i zaciętego spotkania. Na boisku spotkają się bardzo ambitne drużyny, które mają o co grać. Czy to będzie kluczowy mecz dla rozgrywek? Nie wiem, ale na pewno będzie to spotkanie bardzo ważne. Po porażce w Krakowie na pewno Raków będzie starał się coś poprawić i udowodnić. Będziemy starali się wykorzystać nasz impet. Chcemy zagrać ofensywnie i pokazać jakość, na koniec wywożąc punkty z Częstochowy – kończy trener Kosta Runjaić.

GIGA Sport czeka na Was!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...