Kosta Runjaić: „Ofensywą wygrywa się mecze, a defensywą mistrzostwo”

-

- Reklama -

Trener Kosta Runjaić przed meczem 19. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa Zagłębie Lubin – Legia Warszawa zapowiedział, że spodziewa się trudnego spotkania:

– Zagramy z Zagłębiem, które ma nowego trenera. W ostatnich tygodniach, patrząc również na mecze kontrolne naszych rywali, lubinianie są niepokonani. Zagłębie ma bardzo dobrą ofensywę: Chodyna, Bohar, Adamski, Starzyński. Musimy zagrać tak, jak przez pierwsze 65 minut w spotkaniu z Koroną Kielce. Wówczas możemy wygrać ten mecz. Zagłębie gra w sposób bardzo zwarty. Środek pola jest dobrze ustawiony, piłkarze stosują mocny pressing. Po odebraniu piłki lubinianie są niebezpieczni, szybko przechodzą do ofensywy. Będziemy starali się narzucić swój styl gry. Chcemy być cierpliwi i zdecydowani. Musimy dobrze pilnować wszystkie przestrzenie na boisku. W sobotę zmierzą się dwie drużyny świadome swojej jakości. Czeka nas dobry mecz, który będzie atrakcyjny dla widzów. Mam nadzieję, że zakończy się trzema punktami dla Legii – przyznał szkoleniowiec.

Trener Kosta Runjaić chce wypracować różne warianty gry, tak aby być nieprzewidywalny dla każdego z rywali:

- Reklama -

– W dalszym ciągu tracimy zbyt dużo bramek. Jak to się mówi: „Ofensywą wygrywa się mecze, a defensywą mistrzostwo”. Mamy więc jeszcze trochę do poprawy. Maik Nawrocki dobrze pracuje w defensywie. Na temat Yuriego Ribeiro mógłbym tak naprawdę zorganizować oddzielną konferencję prasową. To gracz, który bardzo mocno pracuje na treningach. Jest rzetelny, agresywny, bardzo szybki. Chcemy, aby Yuri Ribeiro jeszcze bardziej zgrał się z Filipem Mladenoviciem. To piłkarze o innych walorach, ale ich współpraca może być kluczowa. Ta sama sytuacja tyczy się prawej strony, czyli Pawła Wszołka i Maika Nawrockiego. Chcemy wypracować różne warianty, aby być nieprzewidywalny dla każdego z rywali.

Szkoleniowiec Legii ocenił też stan zdrowia swoich zawodników:

– Josue już podczas spotkania z Koroną miał pewne problemy zdrowotne. Portugalczyk wrócił do treningów – wczoraj trenował, dzisiaj podobnie. Zakładamy, że będzie obecny w składzie na sobotni mecz. Nie podjąłem jeszcze decyzji jeśli chodzi o zastępstwo Bartosza Kapustki. Zamiast Carlitosa na boisku pojawić może się Ernest Muci lub Robert Pich. Tomas Pekhart pojedzie z nami do Lubina, będzie w kadrze, ale nie wystąpi w pierwszym składzie. Artur Jędrzejczyk wraca natomiast do składu. To powoduje, że będziemy mieli jedną opcję więcej w obronie. Dobrze wiemy, czego możemy spodziewać się po Arturze. Czy wyjdzie w pierwszym składzie? To się okaże. Wiemy, że Artur jest w dobrej formie, wprowadził dużo energii do zespołu.

Zgarnij koszulkę Erlinga Haalanda!!!

- Reklama -

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...