Kosta Runjaić: Legia to najlepszy i największy klub w Polsce

-

- Reklama -

Trener Kosta Runjaić przed meczem 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Legia Warszawa – Radomiak Radom przyznał, że do mistrzostwa Polski jeszcze bardzo daleka droga.

– Za nami dwa intensywne spotkania. Na całe szczęście nie przyniosły one kolejnych kontuzji. Z wyjazdu wróciliśmy dopiero o 4 nad ranem. Od razu przeszliśmy do fazy regeneracyjnej. Również dziś przeprowadzimy trening o charakterze regeneracyjnym. Dopiero później będziemy myśleć o wyborze pierwszego składu. Oczywiście – nie wszyscy będą wypoczęci, ale mówimy tutaj o profesjonalnych sportowcach. To nie powinien być dla nich problem. Oczekujemy fantastycznej atmosfery. Kibice będą dodatkowym czynnikiem, który pomoże zapomnieć nam o zmęczeniu i popchnie w kierunku dobrego wyniku – wyraził nadzieję Kosta Runjaić. ​

– Jutro zmierzymy się z niewygodnym przeciwnikiem. Znam bilans spotkania z Radomiakiem z poprzedniego sezonu. Jeżeli chcemy zaliczać się do topowych zespółów, to musimy wymagać od siebie zwycięstwa nawet po tak trudnym tygodniu. Chcemy w pozytywny sposób zamknąć cały ciężki tydzień rywalizacji. Jestem przekonany, że Legia powinna znajdować się w czubie tabeli Ekstraklasy. Legia to najlepszy i największy klub w Polsce. Mamy najlepsze warunki do treningu, wspaniałych kibiców i piękny stadion. Z drugiej strony wiemy, że w piłce nożnej każdy sezon to nowy rozdział. Wyciągnęliśmy dużo nauki z ostatnich rozgrywek. Wiemy co mamy robić. Musimy cały czas podtrzymywać nasze zaangażowanie i energię. Tylko tak możemy mówić o rozwoju. Ekstraklasa to silna liga, każdy może pokonać każdego. Wszyscy czynią postępy, ale to my musimy sprostać tym wszystkim wymaganiom. Nie tylko jako drużyna, ale przede wszystkim jako klub w całości. To złożony proces, ale my chcemy w tym momencie skupić się na najbliższym spotkaniu. Do mistrzostwo jeszcze daleka droga – przyznał szkoleniowiec Legii.

- Reklama -

– Trafiłem do Legii dość późno. Od razu chciałem zaznajomić się z polityką transferową klubu. Zasadniczo jestem zadowolony z poczynionych ruchów. Wspólnie staraliśmy się, aby zapewnić klubowi drużynę na odpowiednim poziomie. Mamy dobrą mieszankę zawodników. Są gracze z charakterem, osobistości. Czuję jedność w zespole. Mamy świetny sztab, bardzo dobrą młodzież. Dołączył także do nas Carlitos, który jest bardzo ważnym ogniwem. Jeżeli drużyna chce odnosić sukcesy, to potrzebuje bramkostrzelnego napastnika. W zespole mamy także Blaza Kramera, który w przyszłym tygodniu powinien wznowić treningi z drużyną. Mamy w kadrze piłkarzy, którzy nie pokazali jeszcze pełni umiejętności. Z tygodnia na tydzień będą coraz lepsi. Ja zasadniczo nigdy nie jestem w pełni zadowolony. Skupiamy się już na jutrzejszym meczu. Do połowy listopada naszym celem jest zdobycie wszystkich możliwych punktów. W listopadzie usiądziemy i zastanowimy się, co dalej robić – zapowiedział Kosta Runjaić, który ocenił także drużynę gości:

– Radomiak to ciekawy zespół. W poprzednim sezonie, gdy byłem trenerem Pogoni, męczyliśmy się w jesiennym spotkaniu. Jeżeli mają dobry dzień, to są w stanie pokonać każdego. Radomiak ma bardzo mocną kadrę, na to też trzeba zwrócić uwagę. Musimy zaprezentować się jak drużyna. Wymagam agresywności, zaangażowania i walki przez 90 minut. Nie możemy pozwalać sobie na błędy i niezdecydowanie. Jeżeli podstawowe cechy naszej drużyny będą widoczne na boisku, to jestem przekonany, że jakość zespołu poprowadzi nas do zwycięstwa. Jesteśmy świadomi jutrzejszego wyzwania. Chcemy w 100% wykorzystać wsparcie kibiców. Musimy od razu ruszyć na przeciwnika. Jeżeli będziemy jedną drużyną, to będę spokojny o wynik końcowy – zakończył trener Legii.

Wrześniowy GIGA Sport pełen niespodzianek!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...