Konflikt Haalanda z Borussią. Gwiazdor powiedział za dużo

-

- Reklama -

Erling Haaland poskarżył się na zachowanie szefów Borussii Dortmund. Norweg narzeka, że klub nakłada na niego presję dotyczącą decyzji w sprawie przyszłości.

W kontrakcie Haalanda z Borussią jest klauzula, która latem umożliwi mu zmianę klubu za 75-90 mln euro. Wśród zainteresowanych nim klubów są m.in. Barcelona czy Real.

Borussia Dortmund wciąż jednak liczy, że uda się jej zatrzymać swojego napastnika. Chce jednak, by 21-latek szybko określił swoje zamiary. A to Norwegowi się nie podoba.

- Reklama -

– Przez ostatnie pół roku nie mówiłem nic z szacunku do Borussii. Teraz klub zaczął wywierać na mnie presję, bym podjął decyzję – stwierdził Haaland.

– Chcę tylko grać w piłkę. Klub naciska mnie jednak w sprawie przyszłości, więc to oznacza, że wkrótce będę musiał podjąć decyzję. Jesteśmy w środku okresu, w którym rozegramy wiele meczów. Od początku mówiłem, że chcę skupić się na piłce. Wtedy jestem w najlepszej formie. Teraz nie mogę tego zrobić – narzeka norweski piłkarz.

Pretensji Haalanda nie rozumie prezes BVB Hans-Joachim Watzke.

– To spontaniczna osoba, młody chłopak. Może robić takie rzeczy. Ja nie mam z nim żadnego problemu. Ale musi wiedzieć, jaka jest nasza sytuacja. Nie możemy czekać do końca maja – stwierdził Watzke. – Wcale nie wywieramy presji na Erlinga. Nie ma teraz żadnych spotkań czy rozmów. Nie rozumiem tego. Jako profesjonalista musi zrozumieć, że w pewnym momencie trzeba porozmawiać o przyszłości – dodał szef Borussii..

- Reklama -

Haaland jest w fenomenalnej formie. Norweg w piątkowym meczu Borussii z Freiburgiem (5:1) strzelił dwa gole. Łącznie zdobył już piętnaście bramek w trzynastu meczach Bundesligi.

Plakat Haalanda znajdziecie w noworocznym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...