Kompromitacja podczas gali. Puścili hymn hitlerowskich Niemiec [VIDEO]

-

- Reklama -

Przed walką Polaka Nikodema Jeżewskiego z Niemcem Arturem Mannem podczas gali Polsat Boxing Promotions 5 doszło do skandalu. Organizatorzy odegrali hymn nazistowskich Niemiec.

Przed walką Polaka Nikodema Jeżewskiego z Niemcem Arturem Mannem podczas gali Polsat Boxing Promotions 5 doszło do organizacyjnego skandalu. Zgodnie ze zwyczajem zostały odegrane hymny państwowe obu pięściarzy. Organizatorzy nie odegrali jednak hymnu Niemiec, a hymn hitlerowskiej III Rzeszy „Niemcy, Niemcy ponad wszystko”.

- Reklama -

Historyczny utwór przetrwał do dziś, ale zaszły w nim znaczące zmiany i jest śpiewany od trzeciej zwrotki. We Wrocławiu na gali z kolei został puszczony od pierwszej zwrotki.

 – Ktoś, kto puszczał a może raczej sprawdzał hymny do odtworzenia w hali we Wrocławiu przed walką Jeżewski vs Mann już nigdy nie powinien tego robić – napisał Mateusz Borek na Twitterze.

Ostatecznie Niemiec Artur Mann (18-2, 9 KO) zdobył pas IBO Inter-Continental w wadze junior-ciężkiej, wygrywając na punkty z Nikodemem Jeżewskim.

Najlepsze plakaty, GIGA wywiady, super prezenty! Łapcie najnowszy GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...