Kolejny polityczny manifest Linekera [WIDEO]

-

- Reklama -

Gary Lineker, który nie wstydzi się swoich lewicowych poglądów, ba, głosi je wszem wobec, ostatnio, o czym pewnie wszyscy czytający ten tekst wiedzą, porównał w jednym z tweetów politykę przyjmowania uchodźców przez Wielką Brytanię do tego, co robili Niemcy w latach 30. ubiegłego wieku, a więc w czasach hitleryzmu, w okresie totalitarnym. Rządzący są oburzeni. A to nie pierwsza głośna deklaracja polityczna byłego napastnika.

Przed mundialem w Katarze Gary Lineker wyrażał głębokie zaniepokojenie tym, co działo się z mniejszościami seksualnymi w tym kraju. Dlatego wystosował apel, by jeden, a może dwóch piłkarzy zdobyło się na odwagę i dokonało coming outu podczas tych mistrzostw, do których akurat właśnie ten rozpoznawalny i powszechnie ceniony Anglik nie odnosi się ze specjalnym entuzjazmem.

Mocna wiadomość

- Reklama -

Lineker uważa, że gdyby tak się stało i piłkarze złożyli śmiałe deklaracje, to wysłaliby mocną wiadomość i to byłoby w porządku. Trudno przewidzieć, jak zareagowaliby gospodarze. Na pewno zostaliby postawieni w trudnej sytuacji, biorąc pod uwagę, jaki stan rzeczy można zaobserwować w Katarze. Narracja tam obowiązująca ma niewiele wspólnego ze standardami na Zachodzie. Przypomnijmy, że nikt się nie ujawnił, co więcej, FIFA zabroniła noszenia kapitanom drużyn opasek „One Love”.

Niektórzy zarzucają Linekerowi, że jako najlepiej zarabiający ekspert piłkarski w BBC, gdzie inkasuje istotnie olbrzymie pieniądze (blisko 1,5 mln funtów rocznie), jest w bańce milionerów. Prawicowi dziennikarze pytają go, dlaczego sam nie przyjmie uchodźców do swojego domu. Centryści uznają tę farsę za licytację na populizm z obu stron.

Co istotne, w związku z burzą wokół słów byłego napastnika, nie wystąpił on w ostatnim publicystycznym programie w BBC. A to, co się działo wczoraj, zaprezentowano w powyższym wpisie z TT.

Kpił z Trumpa

Gdy były prezydent USA Donald J. Trump wraz ze swoim medialnym zapleczem wmawiał opinii publicznej, że wybory prezydenckie, które zakończyły się zwycięstwem jego oponenta Joe Bidena, zostały skradzione i sfałszowane, to Linker zabrał głos w tej sprawie. „I won the World Cup”, czyli „Wygrałem mistrzostwa świata” – tak na Twitterze zakpił z niegdysiejszego lokatora Białego Domu Gary Lineker. Był to sarkazm, ponieważ w rzeczywistości 80-krotny reprezentant Anglii dwukrotnie wystąpił na mundialu, lecz nigdy nawet nie zdobył jakiegokolwiek medalu.

- Reklama -

Brexit jak gol

Swego czasu Lineker nawiązywał do gola, którego prezentujemy poniżej. Na początku stycznia 2019 roku napisał na Twitterze: „Trzymając się piłki: oto brexit w postaci gola”.

To była reakcja na wpisy prawicowców, którzy mieli za złe Linekerowi, że zamiast skupić się na piłce, prezentuje swoje lewicowe przekonania w sieci.

Krytyk byłego premiera

Lineker był także surowym recenzentem poczynań byłego premiera Wielkiej Brytanii – Borisa Johnsona, który teraz marzy o stanowisku szefa NATO.

Jak widzimy, napisał na Twitterze z przekąsem oczywiście, że jest myślami z tymi politykami, którzy publicznie opowiedzieli się po stronie byłego premiera w trudnym dlań czasie.

Lineker ma zamiłowanie do komentarzy politycznych, tym razem to upodobanie mu nie pomaga…

Czytaj w GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...