Kolejny klasyk żeglarski – Rolex Giraglia [VIDEO]

-

- Reklama -

Rolex Giraglia to prawdziwie klasyczne wydarzenie. Według legendy regaty zostały stworzone pewnego wieczoru w grudniu 1952 roku, kiedy prezesi włoskich i francuskich klubów wyobrazili sobie wyścig z Saint-Tropez do Genui jako wyzwanie między jachtami, które można również traktować jako wyzwanie między Włochami i Francją, mające na celu poprawę relacji po II wojnie światowej.

Podczas pierwszej edycji Pucharu Giraglia w 1953 roku na starcie stanęły dwadzieścia dwa jachty. Liczba uczestników rosła stopniowo, a w 1998 roku Yacht Club de France zaczął organizować trzy dni wyścigów w Zatoce Saint-Tropez, natomiast w 2002 roku część tej imprezy przejął Société Nautique de Saint-Tropez. Od 2018 roku regaty zmieniły nazwę na Rolex Giraglia.

Dziś Rolex Giraglia przekroczyła oczekiwania swoich założycieli i stała się wydarzeniem, które trzeba przeżyć, przyciągającym setki załóg, zarówno amatorskich, jak i zawodowych, oraz różnego rodzaju jachty z całego świata. To wydarzenie sportowe jest prawdziwym połączeniem pasji, rywalizacji, fair play i glamour.

- Reklama -

Regaty trwają wiele dni: rozpoczynają się wyścigiem wzdłuż wybrzeża na odcinku Sanremo – Saint-Tropez, następnie odbywają się krótkie wyścigi portowe, a w środę wystartuje wyścig offshorowy, w którym wystąpi jacht I Love Poland.

Trasa mierzy 241 mil morskich i prowadzi z Saint-Tropez dookoła Wyspy Ile Du Lavant położonej przy południowym wybrzeżu Francji i skały Giraglia na północy Korsyki, na metę przy Genui.

Start zaplanowany jest na godzinę 12:00 w środę 7 czerwca. W rywalizacji weźmie udział wiele jachtów z nowoczesnymi i dużymi Maxi na czele, jak choćby australijskim Black Jack, który zwyciężył ubiegłotygodniowe regaty 151 Miglia, w których I Love Poland był 6 na mecie.

Film z regat 151 Miglia:

- Reklama -

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...