Kolejne kosmiczne rekordy Messiego! Jest nie do przebicia

-

- Reklama -

Argentyńczyka zna każdy. W 24 godziny od jego pamiętnego transferu do PSG sprzedano aż 832 tysiące koszulek z jego nazwiskiem. W grudniu udało mu się zdobyć tytuł Mistrza Świata, a wczoraj wygrał swój 43 puchar w karierze, stając się najbardziej utytułowanym graczem w historii tego pięknego sportu. Co prawda dzieli to miejsce z brazylijskim piłkarzem Danim Alvesem, ale w przeciwieństwie do niego, Messi wciąż ma szanse na wygranie kolejnych trofeów.
W swojej gablocie Messi ma między innymi 10 tytułów wygrania hiszpańskiej La Ligi, złoty medal Igrzysk Olimpijskich, 7 odznaczeń za zwycięstwo w Copa Del Rey czy 8 hiszpańskich Superpucharów.


Do tego dochodzi wiele indywidualnych nagród. 7 Złotych Piłek, 3 tytuły Piłkarza Roku UEFA, 9 odznaczeń za bycie najlepszym graczem La Liga czy 22 tytuły króla strzelców w różnych rozgrywkach gwarantują mu miejsce na kartach historii przez wiele, wiele następnych lat.
Na liście graczy z największą ilością tytułów wyprzedził na przykład brazylijskiego obrońcę Maxwella, który reprezentował między innymi Ajax, Barcelonę, Inter czy PSG. Maxwell zdobył 37 pucharów, co jest gigantycznym sukcesem. Dobrze znany Andres Iniesta znajduje się na tym samym miejscu co Brazylijczyk, również zdobywając 37 tytułów, lecz wciąż jest aktywnym graczem i ma szanse na kolejne puchary. W erze Sir Alexa Fergusona brylował walijski skrzydłowy, Ryan Giggs, który również zapisał się na liście graczy najbardziej utytułowanych, zdobywając owych tytułów aż 36.


Messi przy okazji pobił kolejny rekord należący wcześniej do Cristiano Ronaldo. Argentyńczyk z Rosario został najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem w historii top 5 lig europejskich. We wczorajszym meczu PSG z drużyną RC Strasbourg w 59 minucie Messi zdobył gola na 1:1, który był 496 trafieniem w karierze. Ronaldo ma tych trafień 495, a rekord Argentyńczyka wciąż może być śrubowany. 474 bramki zdobył w barwach FC Barcelony, grając w 520 meczach La Liga, a pozostałe 22 bramki udało mu się strzelić w 57 meczach dla drużyny z Paryża.

- Reklama -


Rekordy Messiego wydają się być poza zasięgiem wielu graczy, gdyż wykręca on kosmiczne liczby niezależnie od miejsca, w którym gra. Messi jest najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem reprezentacji Argentyny (102 gole), oraz najlepszym asystentem (56 asyst).

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...