Kolejna ludzka bariera złamana! Rekordowe wyniki na dystansie pełnego Ironmana

-

- Reklama -

Norweg Kristian Blummenfelt i Brytyjka Katrina Matthews mają za sobą rekordowy start w zawodach triathlonowych Pho3nix Sub7 / Sub8 w niemieckim Dreźnie. Celem było złamanie historycznych barier na dystansie pełnego Ironmana.

Rekordowe wyniki, czyli złamanie 7 godzin wśród mężczyzn oraz 8 godzin wśród kobiet, udało zrealizować się na specjalnie przygotowanej trasie Dekra Lauritzring. Uczestnicy wyścigu korzystali z pomocy pacemakerów. Dozwolony był również drafting. Większość wyścigu odbywała się na torze do sportów motorowych.

Norweski triathlonista przekroczył linię mety z historycznym wynikiem 6:44:25’, pokonując barierę Sub7 jako pierwszy zawodnik w historii. 3 minuty i 11 sekund za nim finiszował reprezentant Wielkiej Brytanii, Joe Skipper. Pełny dystans Ironmana składa się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu.

- Reklama -

– Ten wynik jest efektem ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Przekroczyłem granicę zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Jestem bardzo zadowolony, dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie podczas zawodów. To było jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na ultraszybkiej trasie i ogólnie świetnymi warunkami, które pozwoliły mi zrealizować plan oraz skutecznie podjąć wymagające wyzwanie – powiedział Kristian Blummenfelt.

Nieosiągalną dotychczas barierę Sub8 wśród kobiet przełamała natomiast Matthews, która okazała się lepsza od Szwajcarki, Nicoli Spirig o niecałe 3 minuty. Brytyjka osiągnęła łączny czas 7:31:54’.

– Mam w sobie wiele emocji, ale przede wszystkim czuję wdzięczność za wynik, na który złożyła się fantastyczna praca całego zespołu. Wiedziałam do czego jestem zdolna, ale zobaczenie czasu na mecie z siódemką zamiast ósemki jest po prostu szalone. Brakuje mi słów, aby to opisać – stwierdziła Katrina Matthews.

Ze względu na charakter imprezy, wyniki nie zostały uznane jako oficjalne przez światowe federacje. Sportowcy podlegali natomiast przepisom antydopingowym WADA.

- Reklama -

Wyniki:

Kristian Blummenfelt: 6:44:25
Pływanie: 48:21
Rower: 3:24:22
Bieganie: 2:30:50

Katrina Matthews: 7:31:54
Pływanie: 54:43
Rower: 3:50:06
Bieganie: 2:46:09

Najnowszy GIGA Sport już jest! A w nim: plakaty Lewandowskiego, Realu Madryt, Liverpoolu, Bayernu, Lecha, Salaha, Rodrygo, Furego, Zmarzlika i Zalewskiego. Musisz Go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...