Kobiety górą w Warszawie

-

- Reklama -

Największa impreza jeździecka, otwierająca cykl zawodów halowych CAVALIADA Tour zakończyła się zwycięstwem amazonki – Natalii Palmowskiej, która na Dr. Jones po raz pierwszy w karierze osiągnęła taki sukces i wygrała najważniejszy konkurs zawodów – PKO Bank Polski Grand Prix. Również po raz pierwszy w historii CAVALIADY kobieta była gospodarzem toru, dodatkowo skład komisji sędziowskiej i komisarzy był opanowany przez płeć piękną. 


Niemal 200 zawodników, 310 koni, 24 konkursy, 3 bloki pokazowe, 57 wystawców i prawie 14 000 osób na trybunach – tak w skrócie można podsumować CAVALIADĘ w Warszawie, która w dniach 10-13 listopada odbyła się w COS Torwar.


Najważniejszym punktem sportowego programu CAVALIADY w Warszawie był konkurs Grand Prix, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP, zaliczany do światowego rankingu, Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata oraz CAVALIADA Tour. Wzięło w nim udział 31 par z 6 państw. Parkur nie należał do łatwych. Ostatecznie ten tor bezbłędnie udało się pokonać trzem parom. Wygrała Polka – Natalia Palmowska, odnosząc życiowy sukces.

- Reklama -

„Już przed rozgrywką czułam się zwycięzcą, nie miałam żadnych nerwów. Wiedziałam, że muszę wywrzeć lekką presję na zawodnikach, których miałam „za plecami”. Chciałam jechać szybko i krótko, ale przy tym na czysto i tak się udało. Dalej do mnie to nie dociera, rozpłakałam się na ceremonii dekoracji. Mam tu mnóstwo kibiców, bo często odwiedzam Warszawę z racji mojej pracy, sporo bliskich osób siedziało na widowni, co jeszcze bardziej wpłynęło na poziom adrenaliny. Nie sądziłam, że uda mi się taki konkurs wygrać, nie miałam w ogóle takiego planu i może dzięki temu byłam trochę bardziej rozluźniona.” – mówiła amazonka.


Drugi konkurs w ramach zawodów, który był zaliczany do światowego rankingu wygrał Tomasz Miśkiewicz dosiadający Stakkato Lazar – 8-letniej klaczy wyhodowanej w Polsce przez Edmunda Lazarewicza. Zawodnik prezentował w ostatnich sezonach doskonałą formę – wielokrotnie plasował się w Top 5 takich klas, ale to właśnie w Dużej Rundzie o nagrodę marki LOTTO, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, odniósł swoje pierwsze i z pewnością nie ostatnie zwycięstwo w konkursie zaliczanym do Longines Rankings.


W finale Średniej Rundy najszybszy i bezbłędny był Dawid Skiba, na co dzień reprezentant KJ Agro-Handel Śrem, który dosiadał konia La Vulkano L, wyhodowanego w Polsce przez Jana Ludwiczaka.

- Reklama -


W dwóch rozrywkowych konkursach konkurencji skoków przez przeszkody triumfowali goście z zagranicy. Speed&Music, rozgrywany o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i patronatem medialnym Radia Zet wygrał zawodnik z Łotwy – Kristaps Neretnieks, który dosiadał klaczy Gabriel PKZ. W konkursie Potęgi Skoku, o nagrodę Grupy MTP i pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, oglądaliśmy 6 zawodników. Zwycięzcą został mistrz Litwy – Matas Petraitis na koniu Nicko P, który bezbłędnie pokonał mur wysoki na 190 cm.
W rywalizacji dla najmłodszych, zwycięzcami konkursów CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol byli: Zofia Wierucka na Cykorze, Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, Ignacy Luboński na S-Piorun i Zuzanna Byczkowska na Pasji.


W dwóch konkursach w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, doskonałą formę potwierdził najmłodszy uczestnik zmagań w tym sezonie – Aleksander Fularczyk z KSPSK Kwieki. Triumfował z końmi Edje, Ares, Neptun i Nuta.
Po swoim pierwszym zwycięstwie mówił: „Obawiałem się, że nie dostanę się do drugiego nawrotu, ale udało się i tam już postawiłem wszystko na jedną kartę. Konie szły bardzo dobrze i udało się. (…) po całym sezonie konie i zawodnicy są przyzwyczajeni do startów na otwartym powietrzu i muszą się zaaklimatyzować i wrócić do trybu rywalizowania na hali.” – mówił zawodnik. Zapytany o plan na kolejny konkurs, odpowiedział krótko: „Zwycięstwo.” I tak właśnie się stało. Obecnie ma komplet punktów i prowadzi w rankingu CAVALIADA Driving Tour. Czwarte miejsce zajmuje Katarzyna Wieczorek – pierwsza kobieta w historii zaprzęgów czterokonnych na CAVALIADZIE.

W Halowym Pucharze Polski WKKW – TRAF Eventing Tour górą była amazonka – Julia Gillmaier dosiadająca 9-letniego wałacha Ding Dong, a podwójną zwyciężczynią konkursu ujeżdżenia okazała się Sandra Sysojeva z Litwy na 8-letnim Found Boy.

Kolejny przystanek CAVALIADA Tour to Poznań w dniach 15-18 grudnia.

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

Ranking gwiazd mundialu oraz najwieksze polskie gwiazdy! Wszystko to w najnowszym GIGA Sporcie! 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...