Klopp zakpił z właściciela Chelsea [VIDEO]

-

- Reklama -

Juergen Klopp zakpił z właściciela Chelsea. Nie zgadza się z pomysłem, który – zdaniem miliardera – miałby uatrakcyjnić rozgrywki Premier League i przynieść jeszcze większe dochody finansowe.

Todd Boehly, nowy właściciel Chelsea, który przejął klub od Romana Abramowicza, udzielił niedawno dużego wywiadu na jednej z konferencji. Stwierdził w nim, że aby uatrakcyjnić Premier League, należałoby wprowadzić kilka zmian. Zaproponował chociażby przywrócenie baraży o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej albo rozgrywanie meczu gwiazd na wzór sportów amerykańskich.

– Mam nadzieję, że Premier League weźmie małą lekcje od amerykańskich sportów. (…) Ludzie mówią o większej ilości pieniędzy dla całej piramidy. Tegoroczny mecz gwiazd MLB w Los Angeles zarobił 200 milionów dolarów podczas poniedziałku i wtorku. Mógłbyś zrobić mecz gwiazd Premier League – Północ kontra Południe – i łatwo sfinansować wszystko czego potrzebuje piramida – mówił Boehly.

- Reklama -

Do pomysłu rozegrania meczu gwiazd Premier League odniósł się trener Liverpoolu, Juergen Klopp. Niemcowi nie przypadła do gustu ta propozycja.

– Jak znajdzie wolny termin, to niech do mnie zadzwoni – ironizował Klopp. – Zapomina, że amerykańskie ligi mają czteromiesięczne przerwy, więc tam są całkiem szczęśliwi, jeśli mogą dodatkowo pograć. W piłce nożnej jest zupełnie inaczej, piłkarze grają na okrągło cały rok – mówił już nieco poważniej Klopp.

Na koniec uszczypliwie pytał, czy Boehly byłby gotów sprowadzić do Premier League nawet Harlem Globetrotters i kazać im zagrać.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...