Kim jest nowy właściciel Chelsea

-

- Reklama -

Todd Boehly to amerykański biznesmen, który stoi na czele konsorcjum, które kupiło od Romana Abramowicza – Chelsea Londyn. Inwestycja ta będzie kosztować nowych właścicieli aż 4,97 miliarda euro.

Nowy właściciel klubu ze Stamford Bridge w USA potwierdził już, że potrafi budować sportowe imperium. Współzałożyciel spółki Eldridge Industries razem z Markiem Walterem, Hansjoergiem Wyssem i firmą inwestycyjną Clearlake Capital ma przejąć Chelsea z rąk Romana Abramowicza, który po rosyjskim ataku na Ukrainę został objęty sankcjami przez brytyjski rząd.

Transakcja zakupu Chelsea przez Aerykanów ma zostać sfinalizowana do końca maja i będzie kosztować w sumie 4,97 miliarda euro.

- Reklama -

Boehly już od kilku lat chciał kupić klub angielskiej Premier League. W 2019 roku próbował nabyć Chelsea, a następnie Tottenham Londyn. Po trzech latach sztuka ta udała mu się z „The Blues”.

Majątek samego Boehlya szacuje się na 4,2 miliarda euro. Jednak cała grupa inwestorów wyceniana jest przez magazyn Forbes na blisko 13 miliardów.

Stojący na czele tej grupy Boehly działa na rynku sportowym w Stanach Zjednoczonych od 2012 roku. Zainwestował wówczas w drużynę baseballową Los Angeles Dodgers. Oprócz niego za odbudowę słynnej marki wzięła się m.in. legenda Los Angeles Lakers, Magic Johnson. Ukoronowaniem ich pracy był rok 2020, gdy drużyna wygrała World Series, czyli finał MLB.

W 2021 roku Boehly kupił razem z Markiem Walterem 27 proc. udziałów w koszykarskim klubie Los Angeles Lakers. Oprócz tego jest również współwłaścicielem drużyny WNBA, Los Angeles Sparks.

- Reklama -

Elektroniczne opaski do wygrania w najnowszym GIGA Sporcie! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...