Kim jest najlepiej zarabiający sportowiec świata? [RANKING]

-

- Reklama -

Irlandzki zawodnik UFC Conor McGregor był najlepiej zarabiającym sportowcem od maja 2020 do maja 2021 roku. Zdaniem miesięcznika „Forbes”, McGregor zarobił w tym czasie aż 180 mln dolarów i wyprzedził dwie wielkie gwiazdy futbolu: Leo Messiego oraz Cristiano Ronaldo.

Irlandczyk zanim podpisał kontrakt z najwiekszą federacją sportów walki UFC, przez 6 lat walczył  w MMA  i miał serie ośmiu wygranych z rzędu. Conor McGregor karierę w UFC też zaczął od zwycięstwa, a za pierwszą wygraną dostał zaledwie 60 tys. dolarów. 

Marketingowy potencjał McGregora został odkryty przy sprzedaży kolejnych gal w systemie PPV. McGregor wywalczył pasy kategorii piórkowej, lekkiej, a bił się też w półśredniej. Dostał również zgodę UFC na walkę bokserską w Floydem Mayweatherem, która sprzedała się w liczbie 4,3 mln PPV i na której zarobił 100 mln dolarów.

- Reklama -

Co ciekawe, w 2021 roku Irlandczyk walczył tylko raz. Po niecałych ośmiu minatach przegrał w oktagonie z Dustinem Poirierem. Po 5 minutach walki rewanżowej nie mógł dalej walczyć przez kontuzję nogi. Mimo tego Conor McGregor zatobił w oktagonie 22 mln dolarów, co jest jednak tylko niewielką cześcią zarobków tego sportowca.

Pozostałą część wynagrodzenia stanowiła bowiem pozasportowa działalność Irlandczyka. Kilka milionów McGregor otrzymał od sponsorów, ale przede wszystkim stworzył (w 2018 roku) markę whisky „Proper No. Twelve”. Nazwa trunku nawiązuje do 12 dzielnicy Dublina, w której McGregor się wychowywał (m.in. rownież w tamtejszych barach).

Nowa firma już w pierwszym roku działalności zanotowała 1 miliard dolarów przychodów – „Proper No. Twelve” szybko stała się najpopularniejszą irlandzką whisky na świecie a sam zawodnik umiętnie promował trunek zarówno podczas swoich walk, jak  i poprzez liczne skandale poza arenami sportowymi.

W kwietniu 2021 roku Conor McGregor sprzedał za 150 mln dolarów większościowe udziały w spółce i własnie dzieki tej transakcji został najlepiej zarabiającym sportowcem świata. 

- Reklama -

Conor McGregor wyprzedził dwie wielkie gwiazdy futbolu: Argentyńczyka grajacego w PSG Leo Messiego (130 mln) oraz Portugalczyka występującego w Mancheterze United – Cristiano Ronaldo (120 mln). Robert Lewandowski zajął w tym zestawieniu dopiero 48. miejsce.

Najlepiej zarabiający sportowcy wg „Forbsa”  

1. Conor McGregor (MMA) 180 mln dol.
2. Leo Messi (piłka nożna) 130 mln
3. Cristiano Ronaldo (piłka nożna) 120 mln
4. Dak Prescott (futbol amerykański) 107,5 mln
5. LeBron James (koszykówka) 96,5 mln

48. Robert Lewandowski (piłka nożna) 34 mln

Wiecie który polski piłkarz jest najdroższy? No pewnie, że Lewy. A kto po nim? W najnowszym GIGA SPORCIE przedstawiamy 10 najcenniejszych polskich piłkarzy w 2022 roku:

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...