Kiedy wróci Bielik? Trener zabrał głos

-

- Reklama -

Trener Birmingham John Eustace przekazał wieści o stanie zdrowia Krystiana Bielika. Kiedy reprezentant Polski wróci do gry?

Zdrowie nie jest sprzymierzeńcem w karierze Bielika. Pomocnik dwukrotnie – na początku 2020 i 2021 roku – zrywał więzadło krzyżowe w kolanie. Druga z kontuzji wykluczyła go z gry na rok. Gdy wydawało się, że wraca do wysokiej dyspozycji i może być ważnym ogniwem reprezentacji Polski, podczas czerwcowego zgrupowania kadry znów przyplątał się uraz. Tym razem, na szczęście, znacznie mniej poważny.

Kontuzja sprawiła jednak, że Bielik wciąż nie zadebiutował w nowym klubie. Pod koniec lipca 24-latek odszedł z Derby County do Birmingham City. Trener Niebieskich zdradził jednak, że powrót Bielika na boisko jest bliski.

- Reklama -

Radzi sobie naprawdę, naprawdę dobrze. Ma za sobą cały tydzień treningów, więc mam nadzieję, że w ciągu tygodnia lub dwóch będzie gotowy do gry – powiedział o Bieliku trener Birmingham.

Eustace pochwalił także umiejętności piłkarskie Polaka. Stwierdził, że jeśli zdrowie dopisze, może być czołowym pomocnikiem Championship.

Widzimy jego jakość podczas treningów. Myślę, że zdrowy Krystian jest jednym z najlepszych pomocników Championship. Na takiego czekamy – powiedział Eustace podczas konferencji prasowej przed meczem z Rotherham.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...