Kibice wątpią w jego jakość, a on dziś zagra przeciw Niemcom. Ulubieniec trenerów

-

- Reklama -

Sergio Busquets jest coraz częściej krytykowany przez kibiców Barcelony, którzy zarzucają mu nieumiejętność gry w meczach rozgrywanych na wysokiej intensywności. Istotnie, Busquets jest wątły, wolny, ale wciąż jego walorem pozostaje wnikliwe czytanie gry i niesztampowe myślenie na boisku. Doceniają to jego klubowy trener i selekcjoner reprezentacji.

Po sezonie zagra w MLS. Czyżby?

Luis Enrique lubi szokować. Na jednej z konferencji prasowych oznajmił, że liczy na to, iż jeden z rutyniarzy w jego zespole zagra jeszcze na następnym mundialu… Już w trakcie tego sezonu dużo mówiło się o tym, że Sergio Busquets, bo o nim mowa, po sezonie przeniesie się do MLS.

- Reklama -

Jednak teraz okazuje się, że Xavi Hernandez, szkoleniowiec Barcelony, będzie dążył do tego, by Busquets został na kolejny sezon. Obaj trenerzy wręcz go wielbią.

Nie udało się sprowadzić następcy

Kibiców ten upór Xaviego irytuje, ale ponieważ nie udało się sprowadzić przymierzanego do roli następcy Busquetsa Martina Zubimendiego z Realu Sociedad, a nie widać postępów w staraniach o pozyskanie Rubena Nevesa z Wolwerhampton, Xavi obstaje przy tym, by nadal stawiać na Busquetsa.

Niedługo ma wrócić Nico

- Reklama -

Po sezonie do Barcy może wrócić ogrywający się w Valencii Nico Gonzalez, z tym że on nie jest pewniakiem w drużynie Gennaro Gattuso, gdzie takim statusem cieszy się ktoś inny – mianowicie Hugo Guillamon.

De Jong jako następca w klubie?

Xavi zaczął już stawiać na duet cofniętych pomocników: Sergio Busquets Frenkie de Jong, ale wielu kibiców to nie zadowala. Oczekują, że Busquets powoli w tym sezonie będzie zjeżdżał do bazy. Nie będzie grał regularnie, bo trzeba zrozumieć, że istnieje życie bez niego, że trzeba przywyknąć do tego, że nie będzie grać wiecznie.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!

Frenkie de Jong, który gra coraz lepiej jako pivot, może być następcą tego doświadczonego zawodnika. Nadmieńmy, że w meczu z Senegalem na mundialu błysnął w tej roli w kadrze, a Louis van Gaal wskazywał już wcześniej, że Frenkie właśnie tak winien być obsadzany na boisku.

Xavi jednak nie ustaje w uporze, a nie inaczej jest z Luisem Enrique. Lucho uważa, ze kolejne finały mistrzostw świata to realna perspektywa dla Busquetsa. W meczu z Kostaryką trio barcelońskie, będące połączeniem rutyny i młodości – Busquets, Gavi, Pedri dało radę, a jak będzie z Niemcami?

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...