Kaprys Enrique: jego ulubieniec nie powąchał murawy w Katarze!

-

- Reklama -

Gdy Eric Garcia, środkowy obrońca Barcelony i reprezentacji Hiszpanii, był mocno kwestionowany przez opinię publiczną na Półwyspie Iberyjskim (dostawało mu się od kibiców i dziennikarzy), to Luis Enrique i Xavi ustawicznie brali go w obronę. Ale na mundialu stała się rzecz niezwykła, na pewno nieoczekiwana. Eric Garcia nie powąchał murawy.

Zarzuty i ciągły pech

Erikowi Garcii stawiano dotąd naprawdę wiele zarzutów, a to twierdzono, że jest za niski, a to, że fizycznie nie jest gotów do rywalizacji z atletycznymi rywalami, bo brakuje mu mięśni… Tak się składa, że gdy gra w Barcelonie i nawet notuje solidne występy, to pech go nie opuszcza.

- Reklama -

Bowiem zdarzało się wiele razy, że zespół tracił gole w kuriozalnych okolicznościach po jego kiksach. Tak było w meczu z Interem na Camp Nou, gdy Barca definitywnie straciła szanse na wyjście z grupy w Lidze Mistrzów. Tak było również na Santiago Bernabeu, gdy zagrał ręką w polu karnym i Realowi przyznany został rzut karny. Zebrało się tego sporo, Eric na pewno nie może liczyć na uśmiech fortuny.

Eric nie załamuje się

Eric Garcia to wciąż młody zawodnik, ma 21 lat i czas na rozwój w tym wielkim futbolu, który często jest bezlitosny nawet dla świetnych piłkarzy. W Hiszpanii odbywał się już niejeden sąd nad Garcią, ale on się nie załamał. W październiku ciekawa analiza ukazała się w „Relevo”.

Dobre liczby

- Reklama -

Wtedy wyliczono, że Eric wygrywa 87% pojedynków „w parterze” na krajowym podwórku, poprawił się znacząco jeśli chodzi o pojedynki główkowe względem poprzedniego sezonu. Gdy ponad miesiąc temu podsumowywano jego liczby, zwrócono uwagę, że jest trzecim środkowym obrońcą w lidze jeśli chodzi o wygrane piłki po pressingu, zajmował drugie miejsce w kwestii przechwytów i wślizgów (stał się bardziej agresywny i zdecydowany, wcześniej zarzucano mu zbytnią „miękkość”). Liderował jeśli chodzi o podania w „szesnastkę” rywali, plasował się na drugiej pozycji w aspekcie przesuwania gry do przodu.

Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!

Analizując jego grę, uwypuklono ograniczenia fizyczne, których nie da się przezwyciężyć do końca, choć Eric i tak poprawił się jeśli chodzi o agresywność w grze, niepozwalanie rywalom na zbyt wiele, a inny czynnik, który działa na jego niekorzyść to oczywiście ten ciągły pech, który mu towarzyszy od dłuższego czasu. Zbyt często piłka odbija się feralnie od niego, zbyt często jego zachowanie/zagranie prowadzi do groźnej sytuacji dla rywali lub wręcz straty gola.

Tak czy inaczej Eric Garcia otrzymał ogromny kredyt zaufania od Luisa Enrique. Nie tylko Xavi mu ufa, dlatego to kolejny kaprys Lucho, że Garcia nie zagrał na mundialu w ogóle. Selekcjoner Hiszpanii wolał postawić na duet Aymeric LaporteRodri w środku obrony. Rzecz w tym, że drugi z nich to nominalny… defensywny pomocnik. Za Luisem Enrique trudno nadążyć. O ile forował znowu graczy Barcelony, to akurat Garcii nie pozwolił wstać z ławki.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...