Kapitan Legii o meczu z Aston Villą: „Uwielbiam grać w takich meczach”

-

- Reklama -

Trener Kosty Runjaic i Josue wzięli udział w konferencji przed pierwszym spotkaniem fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA z Aston Villą.

– Nastroje są świetne. Awansując do grupy osiągnęliśmy pewien cel, który sobie ustaliliśmy. Mecze eliminacyjne były bogate w wiele magicznych wieczorów. To zwiększyło nasz apetyt. Jutro zaczynamy kolejny etap. W wielu spotkaniach, gdy Legia jest na boisku, musimy radzić sobie z wielką presją. Teraz cieszymy się, że będzie nam dane rywalizować z tak uznanymi zespołami. Chcemy sprawdzić się na tle tych drużyn. Niedostępni na jutrzejszy mecz będą Bartosz Kapustka, Filip Rejczyk i Rafał Augustyniak -zdradził trener Kosta Runjaić. – Awans do fazy grupowej był najważniejszy. Teraz czeka nas kolejna faza. Pierwszy mecz będzie bardzo ważny. Zmierzymy się z najsilniejszym przeciwnikiem w tym kwartecie. Mamy jednak pomysł na to spotkanie. Chcemy przeciwstawić się naszym charakterem, ambicją, wolą walki. Będziemy dostosowywać się do boiskowych warunków, ale przed pierwszym gwizdkiem celujemy w wygraną. Nie ma na nas już takiej presji. Będziemy mogli pokazać jeszcze więcej jakości, kreatywności. Chcemy cieszyć się grą, a przy wsparciu naszych kibiców wszystko jest możliwe. Wszyscy lubimy oglądać ligę Premier League. To odpowiednik NBA w koszykówce. Unai Emery to niesamowity trener. Kiedy 18 lat temu zaczynałem swoją karierę trenerską, to jeden z pierwszych stażów odbywałem właśnie w Aston Villi. Teraz mam okazję zagrać przeciwko temu zespołowi. To napawa mnie olbrzymią dumą – podsumował szkoleniowiec Legii Warszawa.

Kapitan Legii Josue dodał:

- Reklama -

– Dla klubu, miasta, kibiców, dla całego kraju, bardzo ważne jest to, aby Legia grała w europejskich klubach. Dwa lata temu rywalizowaliśmy w bardzo mocnej grupie. Każdy z nas był zmotywowany, aby osiągnąć dobre wyniki. Teraz sytuacja jest ta sama, chociaż mówimy o innych rozgrywkach. Wiemy, jak wyglądają takie spotkania. Nie możemy się tego doczekać. Stadion będzie wypełniony do ostatniego miejsca, atmosfera będzie niesamowita. Nie trzeba nas dodatkowo motywować. Aston Villa to świetna drużyna naszpikowana gwiazdami. My jednak nie odstajemy. Mamy umiejętności, gramy z ogromnym poświęceniem. Na końcu liczy się boisko. Czekają nas trudne mecze, ale jesteśmy tego świadomi. Musimy pokazać pełnię swoich możliwości piłkarskich, ale też mentalnych – powiedział Josue. – Oglądam Premier League w każdy weekend. Znam zawodników Aston Villi, ale nie zagłębiam się w ich dokładną charakterystykę. Nie cieszę się na starcia z jakimś konkretnym zawodnikiem. Cały zespół Aston Villi ma bardzo dużo jakości. W przeszłości miałem okazję mierzyć się z Yourim Tielemansem, ciekawa może okazać się rywalizacja z Douglasem Luizem, ponieważ on jest Brazylijczykiem, a ja Portugalczykiem. W eliminacjach, z wyjątkiem jednego dwumeczu, byliśmy outsiderem. Ja uwielbiam grać w takich meczach – gdy ludzie nie dają Ci większych szans, a ty możesz ich zaskoczyć. Jesteśmy Legią, ja jestem kapitanem mojej drużyny. Lubimy grać z wielkimi zespołami. Jutro wyjdziemy na mecz w pełni zmotywowani. Każdy z nas będzie chciał pokazać najlepszą wersję samego siebie. Pokazywaliśmy już, że potrafimy odmieniać losy meczu. Nasze DNA jest widoczne w każdym spotkaniu. Gramy tak długo, ile starczy nam sił. Nigdy nie odpuszczamy. Wartości nie będą miały jutro żadnego znaczenia. Na boisku spotkamy się 11 na 11 – zakończył kapitan Legii.

Plakat Legii w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...