Kalvin Phillips oficjalnie dołączył do Manchesteru City

-

- Reklama -

https://www.instagram.com/p/CflbcUtD2b3/

Kalvin Phillips przeszedł do Manchesteru City. Dokładnie dziś na oficjalnym koncie instagramowym klubu potwierdzony został transfer pomocnika do mistrza Anglii.

- Reklama -

Phillips od 2014 roku występował w barwach Leeds. Od kilku sezonów prezentuje bardzo wysoką formę, co umożliwiło mu grę również w pierwszej drużynie reprezentacji Anglii. Jego umiejętności spokojnie pozwalają mu występować w klubie ze ścisłej czołówki. Idealną szansą dla 26-latka była, więc propozycja transferu do Manchesteru City. Rozmowy dotyczące tej transakcji toczyły się już od kilku tygodni, jednak na oficjalny komunikat ze strony zespołu musieliśmy trochę poczekać. Dokładnie dziś potwierdzono dołączenie Kalvina Phillipsa do Manchesteru. Jak informuje Fabrizio Romano, kwota jaką musieli zapłacić The Citizens za sprowadzenie Anglika wynosi 42 miliony funtów z dodatkami. Kontrakt został podpisany do 2028 roku i będzie on obowiązywał przez 6 lat. Przed Phillipsem ciężka droga do regularnych występów w pierwszym składzie City. O swoją pozycję będzie musiał walczyć z Rodrim, który obecnie znajduje się w czołówce najlepszych defensywnych pomocników na świecie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...