Joshua i Usyk zarobią fortunę. Kwoty szokują!

-

- Reklama -

Anthony Joshua i Oleksandr Usyk otrzymają co najmniej po 40 milionów dolarów za rewanżową walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, która odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Wielka roku, nazwana „Furią na Morzu Czerwonym”, pomiędzy Usykiem i Joshuą odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 czerwca. Stawką będzie mistrzostwo świata w wadze ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF.

Będzie to rewanż za starcie, do którego doszło 25 września 2021 roku w Londynie. Wówczas Ukrainiec wygrał jednogłośnie na punkty, odbierając Anglikowi dzierżone pasy.

- Reklama -

Druga walka odbędzie się w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Obie strony nie ukrywały, że kierunek wybrano ze względu na możliwość zarobienia ogromnych pieniędzy. Wiadomo już, ile na pewno zainkasują obaj bokserzy.

Mowa, bagatela, o 40 milionach dolarów na głowę. Tyle każdemu bokserowi zagwarantowali Saudyjczycy.

Kwota ta może jeszcze wzrosnąć do 50 mln USD dla zwycięzcy pojedynku. Aby tak się jednak stało, telewizje muszą osiągnąć odpowiedni poziom sprzedaży pay-per-view.

Dla fanów boksu zawodowego w Polsce jedyną okazją do obejrzenia hitowego starcia będzie wykupienie pakietu na platformie DAZN. Żadna z otwartych telewizji nie przeprowadzi transmisji z pojedynku.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...