Jak czarował Denilson, magik, który spadł z Betisem [VIDEO]

-

- Reklama -

Na pewno słyszeliście o Ronaldinho czy już zwłaszcza o Neymarze, a my tym razem prezentujemy piłkarską magię innego z Brazylijczyków, który na boisku potrafił dokonywać cudów z piłką przy nodze. Mowa o Denilsonie.

Denílson, a tak naprawdę nazywał się tak, uściślając: Denílson de Oliveira Araújo, był piłkarzem niezwykłym. Przyszedł na świat 24 sierpnia 1977 roku w Diademie. Grał na lewym skrzydle, to tam pokazywał niezwykły kunszt i fantazję.

Kiedy w 1998 r. Real Betis wyłożył za niego rekordowe 31,5 mln euro, jak na owe czasy zgoła zawrotna to była kwota, to dopatrywano się w tej transakcji zbytniego ryzyka, istotnie koniec końców ono się chyba nie opłaciło. Jednakże, mimo że Denilson nie był piłkarzem efektywnym, to już z pewnością – szalenie efektownym. To jest argument przemawiający za nim, w ten sposób można stanąć w jego obronie, wystawiając mu cenzurkę za pobyt w Hiszpanii.

- Reklama -

Poniżej prezentujemy próbkę jego możliwości:

„Niby techniczny, ale jeśli Brazylijczyk nie potrafi w sezonie strzelić dwóch goli, to znaczy, iż takich są miliony” — oceniał go surowo niegdyś były napastnik Betisu Wojciech Kowalczyk.

Denilson spędził w Sewilli 7 lat, był to okres 1998-2005, zdarzyło się, że spadł z Betisem do Segunda Division, ale ileż było fantazji w jego grze, ileż zuchwałości…

Czytaj GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...