Izolacja i… splendor rosyjskiego sportu

-

- Reklama -

Rosjanie wprawdzie rozważają przenosiny do azjatyckiej konfederacji piłkarskiej z uwagi na karę, jaką nałożyła na nich UEFA po bestialskiej pełnoskalowej inwazji na Ukrainę. A zatem to symbol izolacji rosyjskiego futbolu, ale niestety Rosja nie wszędzie w świecie sportu jest izolowana, choć na to zasługuje. Odnosi nawet sukcesy.

Hokej namiętnością dyktatorów

Teraz Rosja, która zwykła dworować sobie z Zachodu także w aspekcie sportowym, może się czymś pochwalić. Sam Władimir Putin swego czasu grywał w hokeja ze swoim wasalem, niemalże w stu procentach posłusznym mu satrapą – Aleksandrem Łukaszenką (Putin stara się go przekonać, póki co bezskutecznie, do dołączenia do inwazji na Ukrainę), dyktatorem z Białorusi. A teraz Rosja szczyci się dokonaniem swego gwiazdora, uprawiającego tę popularną dyscyplinę w tym kraju.

- Reklama -

Owieczkin pnie się w górę w NHL

Mowa o Aleksandrze Owieczkinie, zawodniku Washington Capitals, który w tabeli wszech czasów elitarnej ligi NHL plasuje się już na drugiej pozycji, tuż za rekordzistą Waynem Gretzkym. Tu nie ma przepaści, ponieważ Rosjanin wbił dotąd 802 gole, z kolei Gretzky może chlubić się dorobkiem 894 zdobytych bramek.

Rosjanie odnotowali wyczyn swojego rodaka z dużym uznaniem. A ponieważ pnie się w górę na ziemi amerykańskiej, ba, w samej stolicy Stanów Zjednoczonych, to tym bardziej radość w Rosji jest ogromna. W topornej rosyjskiej propagandzie USA to największy wróg Kremla, stający mu na przeszkodzie w realizacji geopolitycznych i imperialistycznych zakusów.

Syn Kadyrowa triumfuje

- Reklama -

Inna, dość nieoczekiwana sprawa, o której mówi się w Rosji, to wiktoria syna Ramzana Kadyrowa, krwawego przywódcy Czeczeni (oddział Kadyrowców, mimo że wsławił się brutalnością, kompromituje się podczas wojny w Ukrainie) – Eliego.

To 16-latek, który triumfował w moskiewskich zmaganiach MMA. Sporty walki są oczkiem w głowie dyktatora, który jest wasalem Putina.

Jak widać, Rosja mimo wszystko szczyci się swoimi osiągnięciami w sporcie, ale nie jest tego na szczęście wiele, bo kara za bestialstwa w Ukrainie musi być adekwatna, a zatem w istocie drakońska i nad wyraz bolesna.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...