Ile zarobiła Iga Świątek? [RANKING]

-

- Reklama -

Iga Świątek zajmuje 31. Pozycję w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek wszech czasów. W swojej karierze polka zarobiła już łącznie 15 356 030 dolarów, a w zestawieniu wyprzedziła takie tenisistki jak Francuzkę Amelie Mauresmo i Amerykankę Monicę Seles.

Wyniki osiągane przez Igę Świątek w ostatnich 2 latach są pożywką dla statystyków i ludzi wynajdujących różne rekordy. W 2022 r. zdobyła dwa tytuły Wielkiego Szlema i pozostawała niepokonana od lutego do lipca przez 37 meczów z rzędu. Została już oficjalnie pierwszą rakietą na świecie jako zaledwie 21-letnia kobieta. Oprócz zdobywanych pucharów Polka może się poszczycić znacznym zastrzykiem gotówki przez ostatnie pół roku.

Ile zarobiła Iga Świątek w swojej karierze?

- Reklama -

Dorobek finansowy polskiej tenisistki w ostatnim rankingu z czerwca wynosił 11 256 371 dolarów. Obecnie Iga Świątek powiększyła tę liczbę o prawie 4,5 mln dolarów. W rankingu najlepiej zarabiających tenisistek uplasowała się na 31 miejscu. Polka nadal jednak sporo traci do liderki tego zestawienia, zdobywczyni 23 tytułów indywidualnych w Wielkim Szlemie Sereny Wiliams, która zarobiła łącznie aż 94 816 730 dolarów. Druga jest jej siostra Venus, której łączna suma premii wyniosła 42 280 540.

Kosmiczna suma legendy kobiecego tenisa na pewno długo pozostanie nieosiągalna dla młodej Polki. Wydaje się, że nawet zajmująca obecnie 9 miejsce w historycznym rankingu Agnieszka Radwańska jest również mocno poza zasięgiem Igi. Zawodniczka zakończyła karierę pod koniec 2018 roku z kwotą 27 683 807 USD.

Najbliższe turnieje, w których Świątek może powalczyć o nowe trofea i premie:

– Indian Wells Masters (8-19 marca)

- Reklama -

– Qatar Open (13-18 lutego)

– Dubai Tennis Championships (19-25 lutego)

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...