Igrzyska Olimpijskie. Awans Kurakowej do programu dowolnego

-

- Reklama -

Katia Kurakowa awansowała do programu dowolnego solistek. Reprezentantka Polski nie wystrzegła się błędów w programie krótkim i zajęła 24. miejsce. Liderką po pierwszej części zmagań jest Kamiła Walijewa. Piętnastolatka zachwyca na lodzie, ale jej startom towarzyszą gigantyczne kontrowersje związane z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego z grudnia.

Polskie panczenistki, Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Czerwonka przegrały w finale B z Białorusinkami i zajęły 8. miejsce na igrzyskach. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Kanadyjki, które pokonały w finale Japonki. Brązowe medale dla Holenderek.

Norwegowie zostali mistrzami olimpijskimi w sztafecie biathlonowej choć na półmetku rywalizacji tracili do prowadzącej reprezentacji Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego blisko 2 minuty. Srebrne medale zdobyli Francuzi, a wśród nich Quentin Fillon Maillet, który stanął w Pekinie na podium w każdej konkurencji, w której startował.

- Reklama -

Corinne Suter ze Szwajcarii zdobyła złoto w zjeździe. Drugie miejsce zajęła Włoszka Sofia Goggia, która zaledwie miesiąc temu naderwała więzadła w kolanie i doznała pęknięcia kości strzałkowej. Trzeba była kolejna Włoszka – Nadia Delago.

Anna Gaser obroniła tytuł zdobyty w Pjongczangu i ponownie sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie w konkurencji big air. Wśród mężczyzn najlepszy był Chińczyk Su Yiming.

Mathilde Gremaud ze Szwajcarii została mistrzynią olimpijską w slopestyle’u. Drugie miejsce zajęła Chinka Eileen Gu, a trzecie Estonka Kelly Sildaru.

Norweg Jarl Magnus Riiber prowadził po skokach i z dużą przewagą biegł po złoty medal w kombinacji norweskiej, ale pomylił trasę i spadł daleko za podium. Norwegowie i tak cieszyli się z dubletu – mistrzem olimpijskim został Joergen Graabak. Srebro przypadło Jensowi Luraasowi Ofterbo, a brąz zdobył Japończyk Akito Watabe.

- Reklama -

OKIEM EKSPERTKI EUROSPORTU


KATARZYNA WOŹNIAK, ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE
Dziewczyny przeszły swoje podczas tych igrzysk, więc moim zdaniem nie można ich zbyt ostro oceniać. Na pewno to drużyna z potencjałem na znacznie lepsze wyniki. Z drugiej strony, nasza reprezentacja jest ósmą ekipą na świecie, a Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń to jeszcze młode dziewczyny. Natalia Czerwonka jest bardzo doświadczona i to ciekawa mieszanka, więc trochę szkoda, że igrzyska się tak potoczyły.

Dzisiejszy bieg niestety nie był dobry – dziewczyny się trochę pogubiły, wypadły z rytmu i przez to nie miały szans na zwycięstwo. Błędy w łyżwiarstwie szybkim są kosztowne, o czym przekonały się Japonki. Jest mi ich naprawdę szkoda, bo to najlepsza drużyna świata. Japonki jechały pięknie i delikatne potknięcie na ostatnim wirażu kosztowało je złoto.

W rywalizacji mężczyzn zaskoczyli mnie Amerykanie. To rzecz jasna reprezentacja USA dzierży rekord świata, ale nie spodziewałam się, że ich drużyna sięgnie w Pekinie po medal. Udało im się zająć trzecie miejsce i mnie to osobiście cieszy. Amerykanie często mieli na igrzyskach sporo pecha.

Na pewno bardzo dużym zawodem jest czwarta pozycja Holendrów. Domyślam się, że są tym załamani, bo zawsze byli potęgą i przyzwyczaili się do medali. Trzeba jednak pamiętać, że czas płynie i Sven Kramer nie jest już tym samym łyżwiarzem co kilka lat temu. Zawsze był najlepszy, nadawał tempo i prowadził drużynę do kolejnych zwycięstw. Teraz pojawiają się lepsi zawodnicy, ale nie są takimi liderami jak Kramer.


CO PRZED NAMI:


3:15, narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn, 1. przejazd, Eurosport 1 i Player
6:45, narciarstwo alpejskie, slalom mężczyzn, 2. przejazd, Eurosport 1 i Player
8:15, biegi narciarskie, sprinty drużynowe, półfinały, Player
8:50, biathlon, sztafeta kobiet, Eurosport 1 i Player
10:00, biegi narciarskie, sprinty drużynowe, finały, Eurosport 1 i Player
12:00, short track, 1500 m kobiet, Eurosport 1 i Player

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...