Iga Świątek po zwycięstwie z z Niemką Jule Niemeier awansowała do najlepszej ósemki wielkoszlemowego turnieju US Open. Wiadomo, ile organizatorzy przewidzieli za dotarcie do tej fazy rozgrywek.
W tym roku w puli nagród za turniej US Open jest aż 60 mln dolarów. Zwycięzcy singlowych turniejów dostaną za zwycięstwo 2,6 mln USD. Za dotarcie do ćwierćfinału organizatorzy amerykańskiego turnieju przewidzieli 445 tysięcy dolarów (ponad 2 mln złotych).
Świątek po raz pierwszy w karierze dotarła do ćwierćfinału US Open. Warszawianka przerwała 42-letnie oczekiwanie na występ reprezentanta Polski w najlepszej ósemce nowojorskiej imprezy. Poprzednim był Wojciech Fibak.
W środowym ćwierćfinale US Open rywalką Polki będzie Amerykanka Jessica Pegula.
Plakat Igi Świątek TYLKO w GIGA Sporcie!

