Iga Świątek najlepsza na świecie: „Wszystko wydaje się nierealne” [VIDEO] 

-

- Reklama -

Polska tenisistka Iga Świątek jest od dziś nową liderką rankingu WTA (Międzynarodowa Federacja Tenisowa) dzięki zwycięstwu w Miami.

Polka nie kryła radości po wygranej z Viktoriję Golubic 6:2, 6:0:

– Jestem prawie pewna, że jutro słońce będzie świeciło tak samo jak dziś, póki co to wszystko wydaje się jednak nierealne – powiedziała Świątek w wywiadze pomeczowym dla WTA.

- Reklama -

Najnowszy ranking, uwzględniający wyniki turnieju w Miami i wykreślenie z niego dotychczasowej rakiety nr 1 Ashleigh Barty, która niespodziewanie w tym tygodniu zakończyła karierę) zostanie opublikowany 4 kwietnia. 

Świątek w Miami pokonała Szwajcarkę Viktoriję Golubic 6:2, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy w Miami.

– Przez ostatnie kilka dni byłam świadoma, że pojawią się myśli o tym, przed jaką stoję szansą. I kiedy to nastąpiło po prostu to zaakceptowałam. Ufałam, że wypracowanie sobie tylu metod na utrzymanie koncentracji pomoże mi w tym, żeby te myśli nie wybijały mnie z rytmu meczowego. I faktycznie, na korcie te myśli pojawiały się rzadziej. Zresztą udało mi się też przekonać samą siebie, że kort jest taki sam jak zawsze. To na pewno pomogło – przyznała Polka po meczu z Golubic.

Świątek po zwycięstwie w ubiegłym tygodniu w turnieju w Indian Wells w Kalifornii awansowała na najwyższe w karierze drugie miejsce na liście WTA. Wyprzedzała ją tylko Barty, która ogłosiła zakończenie kariery i złożyła wniosek o wykreślenie jej nazwiska z rankingu.

- Reklama -

Plakat najlepszej tenisistki świata czeka w kwietniowym GIGA Sporcie! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!