Iga Świątek goni legendę i zarabia fortunę

-

- Reklama -

Iga Świątek pokonała w sobotę Naomi Osakę w finale turnieju WTA w Miami. Polka za swój triumf zarobiła ponad pięć milionów złotych.

Turniej w Miami jest jednym z najbardziej prestiżowych zawodów rozgrywanych w ramach WTA, dlatego stawki za zwycięstwo są imponujące. Iga Świątek za wygraną w tegorocznej odsłonie WTA Miami zarobiła łącznie 1,23 mln dolarów, czyli ponad 5 mln złotych. To dokładnie tyle samo ile za triumf w Indian Wells. 

Organizatorzy płacili za wygraną w I rundzie 18,2 tys. dolarów, w II 30,2 tys. dolarów, w III 54,4 tys. dol., w IV 94,4 tys. dolarów, w 1/4 finału 179,9 tys. dolarów, w półfinale 344 tys. dolarów.

- Reklama -

W tym roku Iga Świątek wygrała już trzy turnieje WTA. Najpierw triumfowała w Dosze, następnie podczas Indian Wells i teraz w Miami. Świątek ma aktualnie znakomitą passę 17. zwycięstw z rzędu.

Rekordzistka Martina Navratilova w 1984 roku wygrała 74 mecze z rzędu, Steffi Graf wygrała z kolei 66 spotkań z rzędu.

Plakat Igi Świątek w najnowszym GIGA Sporcie! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...