Grupa śmierci. Obrońcy tytułu na krawędzi [VIDEO]

-

- Reklama -

O godzinie 21 rozpoczną się dwa ostatnie spotkania grupy B, zwanej „grupą śmierci”, w piłkarskich mistrzostwach Europy w Niemczech. Awans z pierwszego miejsca zapewniony ma Hiszpania, ale pozostałe ekipy – Włochy, Chorwacja i Albania – mogą zająć każdą inną pozycję.

Zapraszamy na oba mecze do GIGA Sport TV:

Hiszpanie, po efektownych zwycięstwach nad Chorwacją 3:0 i broniącymi tytułu Włochami 1:0, już ze spokojem mogą podejść do starcia z Albanią w Duesseldorfie. Selekcjoner Luis de la Fuente zapowiedział, że da szansę wystąpić piłkarzom, którzy do tej pory w Niemczech grali krócej lub w ogóle nie pojawili się na boisku.

- Reklama -

Tymczasem Albania, w razie zwycięstwa, ma szansę zająć drugie miejsce w grupie, choć do tego konieczne jest jeszcze odpowiednie rozstrzygnięcie drugiego meczu. Nawet jeśli będzie trzecia, z czterema punktami najprawdopodobniej nie będzie miała problemu z awansem do 1/8 finału. Teoretycznie jest on możliwy także w przypadku remisu z Hiszpanią i pod warunkiem, że Chorwacja nie wygra z Włochami.

– Niektórzy myśleli, że będziemy tracić po trzy albo cztery gole w każdym meczu, a jednak wciąż tu jesteśmy, wciąż liczymy się w tym turnieju – cieszył się brazylijski selekcjoner Albanii Sylvinho, cytowany w serwisie uefa.com.

W drugiej parze o dalszy byt w turnieju powalczą w Lipsku Chorwaci oraz Włosi. Italii do awansu z drugiego miejsca w grupie wystarczy remis, i to bez względu na wynik meczu Hiszpanii z Albanią. Chorwacja teoretycznie może myśleć o awansie z trzeciej pozycji nawet w przypadku podziału punktów (o ile Albania przegra z Hiszpanią), choć do takiego rozstrzygnięcia musiałoby się przyczynić wiele innych czynników.

Zwycięstwo może dać Chorwatom drugie lub trzecie miejsce w grupie, ale tak czy inaczej cztery punkty powinny wystarczyć do awansu do fazy pucharowej

- Reklama -

A tak cieszyli się Węgrzy po golu w 100 minucie w meczu ze Szkocją:

Kibicuj Polakom do końca!

Szalik lub minikoszulka w każdym egzemplarzu najnowszego GIGA Sportu!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...