Główna rywalka Świątek podjęła ważną decyzję. To już oficjalnie

-

- Reklama -

Estońska tenisistka Anett Kontaveit, numer dwa światowego rankingu WTA, ogłosiła współpracę z nowym trenerem. To 45-letni Niemiec Torben Beltz, którego powinni kojarzyć polscy kibice.

Beltz to doświadczony trener, znany przede wszystkim z prowadzenia Niemki polskiego pochodzenia Angelique Kerber. Wtedy dość często przebywał w Polsce, gdyż centrum treningowe tenisistki mieści się w Puszczykowie. To pod jego wodzą Kerber sięgnęła w 2016 roku po dwa tytuły wielkoszlemowe i została numerem jeden na świecie.

Ostatnio Beltz próbował okiełznać Brytyjkę Emmę Raducanu, sensacyjną nastoletnią triumfatorkę US Open, która w następnych miesiącach kompletnie się posypała i nie nawiązała do rewelacyjnych wyników z Flushing Meadows. Misja się nie udała, ich współpraca trwała pięć miesięcy, a rozstanie nastąpiło w kwietniu.

- Reklama -

Niemiecki trener długo nie pozostał jednak bezrobotny. Teraz będzie odpowiedzialny za karierę Kontaveit, która na początku czerwca ogłosiła rozstanie z rosyjskim trenerem Dmitrijem Tursunowem. Estonka nie miała zastrzeżeń do warsztatu Rosjanina, lecz – jak przyznała – na przeszkodzie dalszej współpracy stanął jego paszport.

Ponieważ Tursunow ma rosyjski paszport, bardzo trudno mu w tej chwili uzyskiwać wizy i podróżować, co oznacza, że nie może mi towarzyszyć w wielu turniejach. A ja potrzebuję trenera, który będzie ze mną, który nie zmaga się z tak wieloma praktycznymi problemami – powiedziała Kontaveit, nawiązując do sankcji, jakie spadły na Tursunowa po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Współpracę z trenerem jedynie na odległość Kontaveit przypłaciła gorszymi wynikami w ostatnich tygodniach. Notuje serię trzech porażek z rzędu, a we French Open odpadła już w pierwszej rundzie, musząc uznać wyższość z Alji Tomljanović. Od tamtego czasu nie rozegrała żadnego spotkania.

Wcześniej prezentowała się jednak wyśmienicie. Pod koniec ubiegłego sezonu wygrała cztery turnieje. Dzięki temu awansowała do imprezy WTA Finals, gdzie przegrała dopiero w finale Garbine Muguruzą.

- Reklama -

Początek obecnego sezonu także należał do udanych. Estonka triumfowała w Sankt Petersburgu, doszła do finału w Dubaju, gdzie jednak dość wyraźnie uległa Idze Świątek. Przyzwoite występy pozwoliły jej awansować na drugie miejsce w rankingu WTA. Z nowym trenerem ma chrapkę na zdecydowanie więcej i kto wie, czy w przyszłości nie nawiąże równorzędnej walki a może nawet strąci Świątek z piedestału. Do tego jednak daleka droga, gdyż Polka jest zdecydowaną liderką rankingu i ma niemal dwa razy więcej punktów niż druga Kontaveit.

Ogłaszając Beltza nowym trenerem Estonka zapowiedziała jednocześnie, że nie wystąpi w rozpoczynającym się właśnie turnieju na kortach trawiastych w Eastbourne. Formę szykuje na Wimbledon, który rozpocznie się 27 czerwca.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Nowa Barcelona Lewandowskiego! GIGA SPORT czeka!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Do wygrania koszulka Lewandowskiego prosto z Barcelony oraz profesjonalny obóz piłkarski! Sierpniowy GIGA Sport! Musisz go mieć!!!