Futbol amerykański na stadionie… Bayernu [VIDEO]

-

- Reklama -

W sobotę kibice Bayernu Monachium mogli zachwycać się kunsztem i fantazją chociażby swojej młodej gwiazdy – Jamala Musiali, bo właśnie ten zawodnik brylował na stadionie Schalke, a dziś na obiekcie Bayernu odbywa się mecz NFL. Piłkarski stadion i rywalizacja futbolistów z USA – to tylko z pozoru osobliwa sceneria jak na takie widowisko sportowe.

NFL w Monachium

O 15:30 rozpoczął się mecz NFL rozgrywany w Niemczech, co dla wielu niezorientowanych fanów sportu może być czymś niespodziewanym, ba, wręcz ocierającym się o sensację. Do rywalizacji stanęły ekipy Tampa Bay Buccaneers oraz Seattle Seahawks

- Reklama -

Zaczęło się od Tottenhamu

NFL reklamuje ten mecz w swoich mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że Alianz Arena nie jest pierwszym stadionem goszczącym futbolistów amerykańskich z najlepszej, absolutnie elitarnej ligi świata. W 2019 roku już odbył się mecz NFL na nowym, nowoczesnym stadionie Tottenhamu.

- Reklama -

Wiele meczów NFL w Londynie

A już w 2015 roku prezes Tottenhamu Daniel Levy podpisał umowę z zawodową ligą amerykańską, która stanowiła, że na tym obiekcie klubu z Londynu odtąd odbywać się przynajmniej dwa mecze NFL rocznie, począwszy od 2018. Pewne opóźnienia sprawiły, że zaczęto w 2019. Ale był to pomysł przełomowy, służący popularyzacji futbolu amerykańskiego w Europie.

Kane fanem futbolu amerykańskiego

Wtedy dowiedzieliśmy się, że Harry Kane jest wielkim fanem futbolu amerykańskiego. A Tom Brady, legenda tej gry w USA, stanowi inspirację dla wielu sportowców także na Starym Kontynencie.

Do tej pory graczy z NFL gościli głównie… londyńczycy, jeśli spojrzymy na Europę, gdyż mecze tej ligi odbywały się oprócz stadionu Tottenhamu także nawet na Wembley i Twickenham – stadionie angielskich rugbystów. A teraz nadszedł czas, by do takiej rywalizacji doszło na obiekcie Bayernu Monachium. Bilety zostały wyprzedane.

GIGA Sport na mundial czeka na Was!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...