Francuski piłkarz zamiast trenować zajmuje się polityką [VIDEO]

-

- Reklama -

„Różnorodność we Francji jest naszą siłą” – ogłosił piłkarz reprezentacji i gracz Liverpoolu Ibrahim Konaté przed wyborami do parlamentu. 

Obrońca „Trójkolorowych” zamiast treningu przed meczem z Belgią, zajął się 29 czerwca wygłaszaniem przesłania politycznego.

Zapytany o wybory do parlamentu, których pierwsza tura zaplanowana jest na niedzielę i ewentualne dojście do władzy Zgromadzenia Narodowego, pochodzący z Mali piłkarz, stwierdził, że „martwi go to, co dzieje się we Francji”. Skrytykował polityków, którzy chcą „dzielić ludzi” i dodał, że „różnorodność we Francji jest naszą siłą”.

- Reklama -

Wezwał, by „odrzucić uprzedzenia i stereotypy”, bo „różnorodność jest wspaniała i wszyscy są szczęśliwi, a reprezentacja Francji jest piękna”. 

Ibrahim Konaté apelował, by przestać podejmować tematy imigracji i islamu. Jego zdaniem kobiety w strojach islamskich korzystają po prostu z wolności i chociaż ludzie mogą mieć „złe doświadczenia” to „ trzeba wychodzić i poznawać ludzi, nie poprzez wygląd, kolor skóry, ale serce”.

Terminarz EURO 2024 w najnowszym GIGA Sporcie.

- Reklama -

Muszi go mieć na ścianie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...