Julia Damasiewicz walczy o zwycięstwo – Kite Cup 2023

-

- Reklama -

W ostatni weekend wakacji  odbędą się finałowe zawody Kite Cup 2023. Sportowe zmagania wyłonią nie tylko nowych Mistrzów Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu, ale również zwycięzców Pucharu Polski. Miłośnicy tego sportu będą mogli zobaczyć na wodzie Julie Damasiewicz, młodzieżową mistrzynie świata z 2021 r., która zawalczy w Rewie o tytuł najlepszej w Polsce.

Zbliżający się koniec sezonu wakacyjnego, dla fanów kitesurfingu, będzie oznaczał prawdziwą dawkę ogromnych sportowych emocji. Po zaciętej rywalizacji w Kuźnicy i Jastarni przyszedł czas na zakończenie cyklu Kite Cup 2023, na Cyplu Rewskim. W dniach 25 – 27 sierpnia zostaną rozegrane zawody Pucharu Polski we wszystkich konkurencjach oraz Mistrzostwa Polski Wing Race, Wing Freestyle oraz Kite Freestyle. Na wodzie pojawią się również instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Wing, którzy powalczą o tytuł Mistrzów Polski Instruktorów. 

- Reklama -

W czasie jubileuszowej, 18 edycji naszego cyklu z uwagi na coraz większą popularność Winga oraz rosnącą rzeszę certyfikowanych instruktorów, postanowiliśmy dodatkowo zorganizować po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Polski Instruktorów PSWing” – powiedział Michał Zieliński, organizator Kite Cup.

Emocje w olimpijskiej konkurencji

Na najbliższych zawodach zostaną wyłonieni zwycięzcy Pucharu Polski w konkurencji Formuła Kite, będzie to jednocześnie jeden z ostatnich sprawdzianów przed  przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Formuła Kite to najmłodszy, najnowocześniejszy i najszybszy sport żeglarski na świecie. Zawody są rozgrywane na krótkich, dynamicznych trasach, a zawodnicy w trakcie wyścigu niemal unoszą się nad taflą wody.

W klasyfikacji Pucharu Polski Formuła Kite po dwóch przystankach cyklu Kite Cup, wśród mężczyzn, pierwsze miejsce zajmuje Piotr Szymiec, drugie Michał Wojciechowski, tracąc zaledwie jeden punkt do lidera. W walce o trzecie miejsce pozostaje Jakub Jurkowski, Piotr Rodzewicz oraz Oskar Zawadowicz. Wśród kobiet natomiast prowadzi Julia Damasiewicz, a tuż za nią plasuje się Magdalena Woyciechowska, która pod koniec lipca, została młodzieżową wicemistrzynią świata w Formule Kite. Na trzecim miejscu znalazła się Izabela Satrjan z jedenastoma punktami straty do liderki Pucharu.

- Reklama -
Julia Damasiewicz – liderka Pucharu Polski i Mistrzyni Świata Juniorów z 2021 r.

„Jestem w trakcie przygotowań do ostatnich zawodów z cyklu Kite Cup 2023, które zapowiadają emocjonującą walkę o zwycięstwo w zawodach Pucharu Polski. Aktualnie zajmuję pierwsze miejsce w klasyfikacji, ale walka o najwyższy stopień podium będzie trwać do ostatniego wyścigu”.powiedziała Julia Damasiewicz, liderka Pucharu Polski w Formuła Kite

Julia Damasiewicz i Magdalena Woyciechowska

Pełne wyniki na stronie PSKite –http://pskite.pl/index.php/zawody/wyniki.html

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...