Finał cyklu zawodów w skokach przez przeszkody w Warszawie

-

- Reklama -

Już po raz czwarty rozegrany zostanie cykl zawodów w skokach przez przeszkody Longines EEF Series. Trwające całe lato rozgrywki Pucharu Narodów rozpoczną się we Włoszech, a później będą kontynuowane na terenie całej Europy, gdzie rozegrane zostaną kwalifikacje regionalne. Te, wzorem ubiegłych lat, podzielone są na regiony: północny, centralny, zachodni i południowy. Pięć najlepszych drużyn z każdej grupy przejdzie do półfinałów. Z nich wyłonione zostanie 10 zespołów, które wezmą udział w wielkim finale. Odbędzie się on 8 września w Warszawie podczas Warsaw Jumping CSIO4* na Torze Służewiec.

W 2023 roku w Europejskim Pucharze Narodów w skokach przez przeszkody Longines EEF Series triumfowali bezbłędni Austriacy. Wcześniejsze dwa lata należały do drużyny Włoch, która z pewnością będzie chciała ponownie walczyć o tytuł tej najlepszej.

Nowe i już sprawdzone miejsca

- Reklama -

W zatwierdzonym kalendarzu zadebiutują dwie nowe lokalizacje. W maju holenderskie Stutteri Ask ugości u siebie zawodników z regionu centralnego, a w czerwcu w Luksemburgu odbędą się kwalifikacje regionu północnego. W kalendarzu cyklu są też miejsca, które znakomicie sprawdziły się podczas poprzednich edycji. Do grona organizatorów powróci Budapeszt, gdzie odbędzie się jeden z półfinałów. Drugi ponownie zorganizuje francuskie Deauville.

Finał Longines EEF Series po raz kolejny odbędzie się w otoczeniu unikalnej architektury warszawskiego Toru Służewiec, podczas zawodów Warsaw Jumping. Wydarzenie rozpocznie się 5 września (w czwartek) i potrwa do niedzieli, 8 września.

– W ciągu ostatnich trzech lat warszawskie zawody znacznie się rozwinęły i stały punktem odniesienia dla zawodników i federacji. Sponsorzy zauważyli sprawność organizacyjną zespołu Warsaw Jumping, a inni organizatorzy inspirowali się tym wydarzeniem przy organizacji swoich imprez. To dla mnie niezwykła przyjemność i zaszczyt pracować z tym zespołem. Głównie ze względu na jego entuzjazm i chęć bycia lepszym z roku na rok. Jest to fundament dobrego wyniku takiego wydarzenia, jakim jest finał EEF Series – mówi Eleonora Ottaviani, członkini Zarządu Europejskiej Federacji Jeździeckiej.

W tym roku, już po raz drugi, organizatorzy ogłaszają konkurs na Konia Roku Longines EEF Series. Nominacje otwarte zostaną po zakończeniu półfinałów, a do nagrody będzie można zgłosić konia, który startował w co najmniej dwóch odcinkach cyklu. Zwycięzca zostanie ogłoszony w trakcie specjalnej ceremonii dekoracji podczas finału w Warszawie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...